Zavrieť

Porady

plyn - vyúčt.fa - spotrebná daň

Zdravím,

platíme mesačne ako maloodber faktúry SPP za opakované dodávky plynu, kde je v podstate len cena bez DPH, DPH a spolu.

Prišlo mi vyútovanie za 6/08-6/09, kde okrem fixnej sadzby a spotreby mám ešte aj položku spotrebná daň, čo som predtým nikdy nemala.

V rozpise na vyúčtovacej faktúre, kde sú rozpísané aj tie platby za opakované dodávky plynu, tak v tých položkách je spotrebná daň rozpísaná, ale pritom na faktúrach (opakované), ktoré mi došli poštou to nieje.

Mala by som ja z účtovného hľadiska s tým niečo robiť?
Alebo mi to stačí zaúčtovať na 502 ako roky predtým?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Podľa mňa je obhájiteľné účtovať všetko na 502, nakoľko suma spotrebnej dane skutočne navyšuje cenu obstarávacieho plynu. Keby ste tú spotrebnú daň platili nejako osobitne na základe vášho daňového priznania k spotrebnej dani, tak by som o odčlenení uvažovala, ale v tomto prípade nie (spotr. daň platí SPP a Vám ju len "refakturuje").

    plyn - vyúčt.fa - spotrebná daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.