Zavrieť

Porady

Socialka - SZCO

Ahojte,

Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Aj v DK pytaju vypis aj pri zrusenej alebo prerusenej zivnosti...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    White Dog Pozri príspevok
    Ahojte,

    Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

    Dik
    Ano musíš, dnes máš posledný deň. Tak ako si im odniesol papiere o zrušení živnosti, tak musíš im odniesť aj výpis z DP. A tiež máš posledný deň na vypracovanie a odovzdanie RZZP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    White Dog Pozri príspevok
    Mozem to poslat aj postou?
    Tuším áno, rozhodujúca je pečiatka pošty. Nikdy som tak na poslednú chvílku neriešila také veci .

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    White Dog Pozri príspevok
    Mozem to poslat aj postou?
    Áno môžeš to poslať aj poštou, rozhodujúci je dátum na pečiatke od pošty

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    White Dog Pozri príspevok
    Ahojte,

    Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

    Dik
    Výpis odovzdáva živnostník, ktorý je k 30.6.2009 SZČO. Ak si zrušil živnosť 24.6.09 nemusíš predkladať výpis, predsa odvody platiť od 01.07.2009 platiť nebudeš.
    Cila

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Cila Pozri príspevok
    Výpis odovzdáva živnostník, ktorý je k 30.6.2009 SZČO. Ak si zrušil živnosť 24.6.09 nemusíš predkladať výpis, predsa odvody platiť od 01.07.2009 platiť nebudeš.
    Cila
    Ja som zrušila živnosť december 2008, bola som sa pýtať na sociálke. A chceli odo mňa výpis z DP, aj napriek tomu že živnosť som zrušila. A tiež aj potvrdenie o zrušení živnosti. A to som od júla 2008 neplatila odvody, teda som nebola prihlásená na SP a aj tak odo mňa chceli výpis a aj potvrdenie o zrušení živnosti. Konali nad rámec?
    Žeby každá pobočka SP mala iné inštrukcie?

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Xanti Pozri príspevok
    Ja som zrušila živnosť december 2008, bola som sa pýtať na sociálke. A chceli odo mňa výpis z DP, aj napriek tomu že živnosť som zrušila. A tiež aj potvrdenie o zrušení živnosti. A to som od júla 2008 neplatila odvody, teda som nebola prihlásená na SP a aj tak odo mňa chceli výpis a aj potvrdenie o zrušení živnosti. Konali nad rámec?
    Žeby každá pobočka SP mala iné inštrukcie?
    Ja som dostala takúto informáciu v našej pobočke. Výpis má odovzdať len ten kto je k 30.6. SZČO. Vyjadrite sa k tomu prosím, mala som troch čo končili
    ako SZČO tento rok do konca marca 2009. Neviem nájsť k tomu § ani poučenie na vyplnenie výpisu. No fakt už teraz neviem , ktorá z nás to vie správne.
    Cila

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Cilka,
    ja som to nevedela. Len som bola niečo vybavovať a oni mi povedali, že mám priniesť. Nič som tým nepokazila a oni majú srdce na pokoji. A ja tiež, lebo mi potvrdili prevzatie. Nič mi z toho nevyplýva. Ale nemôžu ma dojebabrať na tom.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Je ťažko sa k tomu vyjadriť, ja som tam doniesla aj tých čo končili, dostala som na výpis pečiatku a poznamku živnosť ukončená. Ale stretla som sa s priateľkou, ktorá bola v tej istej poisťovni len vedľa v kancelárii a potvrdenie si niesla naspäť nepotvrdené, že jej tam pečiatku odmietli dať, lebo keď ukončila živnosť, nemusí výpis odovzdávať....Je ťažko sa vyjadriť, keď dve kancelárie v jednej poisťovni riešia jednu vec úplne ináč.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Cila Pozri príspevok
    Ja som dostala takúto informáciu v našej pobočke. Výpis má odovzdať len ten kto je k 30.6. SZČO. Vyjadrite sa k tomu prosím, mala som troch čo končili
    ako SZČO tento rok do konca marca 2009. Neviem nájsť k tomu § ani poučenie na vyplnenie výpisu. No fakt už teraz neviem , ktorá z nás to vie správne.
    Cila
    Pozri Zákon o sociálnom poistení:

    § 228
    Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

    (1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.

    Ak si zrušila živnosť (= nie si SZČO) nemáš podľa zákona povinnosť predkladať výpis z DP.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Iwett Pozri príspevok
    Je ťažko sa k tomu vyjadriť, ja som tam doniesla aj tých čo končili, dostala som na výpis pečiatku a poznamku živnosť ukončená. Ale stretla som sa s priateľkou, ktorá bola v tej istej poisťovni len vedľa v kancelárii a potvrdenie si niesla naspäť nepotvrdené, že jej tam pečiatku odmietli dať, lebo keď ukončila živnosť, nemusí výpis odovzdávať....Je ťažko sa vyjadriť, keď dve kancelárie v jednej poisťovni riešia jednu vec úplne ináč.
    No fakt v tom majú riadny bordel. Asi by sa mali častejšie vzdelávať alebo by mala centrála vydávať pokyny. A pracovníci by sa ich mali držať. Šak nie je normálne aby na jednej pobočke konali tak rozdielne.
    Aljok Pozri príspevok
    Pozri Zákon o sociálnom poistení:

    § 228
    Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

    Ak si zrušila živnosť (= nie si SZČO) nemáš podľa zákona povinnosť predkladať výpis z DP.
    Btw. super dobre vedieť čo sa týka tých výpisov, že odo mňa žiadali výpis na pobočke nad rámec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.