Zavrieť

Porady

Politicky program Poradakov

Vidim, ze sem chodia aj ludia, ktori sa rozhodli aktivne vstupit do politiky, ako napr. pan Mihál, ale mozno sa tu najdu aj ini, ktori maju taketo ambicie, alebo v politike dokonca uz posobia a ani o tom nevieme. Co keby sme im malicko pomohli rozmyslat nad ich programovym smerovanim napadmi z praxe. Myslim, ze kazdeho, kto vstupuje do politiky (ak to nie je vysloveny podvodnik) musi zaujimat, co ludi trapi. Respektive - aj toho podvodnika to musi zaujimat, pretoze o tom musi aspon pred volbami vela hovorit, aj ked zrovna mozno nema v umysle to naplnit.

Teda mohli by sme tu zostavit nieco ako program Poradakov, hoci je vopred jasne, ze niektore namety budu asi protichodne. No som presvedceny, ze nejaky obraz z toho vzide. Nebude to samozrejme reprezentativna vzorka naroda, bude to skor iba odrazat nazory podnikatelov a administrativnych pracovnikov (obcas aj v statnej sprave) - preto ta ocakavana protichodnost nazorov. No jedno maju asi Poradaci spolocne, maju asi dost blizko k realnej ekonomike, robia dennodenne s cislami a s peniazmi, bud ako majitelia tychto "cisiel", alebo ako "spravcovia" tychto cisiel, sum a hodnot.

Skusim teda ja, toco ma napada nie je nejaky uceleny program, iba namet do dalsej diskusie.

Ja by som teda ocenil (okrem ineho) podstatne znizenie byrokracie predovsetkym k vztahu k podnikaniu, ale nie len k nemu. Zatial je trend opacny (nedavno pribudlo zdravotne zuctovanie). Ja si jednoducho nemozem nevsimnut, o kolko to mame tazsie v porovnani s ostatnym svetom (a teda sme aj menej pruzni a konkurencieschopni). Denodenne riesim pripady, ked mi napr. nas zahranicny partner z USA alebo Azie posle peniaze na moj sukromny ucet, alebo dokonca na moj sukromny PayPal ucet, hoci vo fakture bol riadne uvedeny firemny ucet. Ziadalo by sa snad dodat, ze "omylom", no on to nespravi omylom, jednoducho to neriesi. Zoberie prvy ucet, ktory ma po ruke (napr, z USA je problem posielat EUR, preto pouzivaju Paypal) alebo ma jednoducho najde na Paypal, a platbu posle, bez toho, aby sa opytal. Potom nasleduje to, ze mu 10 dni vysvetlujem, ze u nas to nejde (tazko sa im to chape), ze mu musim peniaze poslat spat, a ze on ich musi (z USA cez Taiwan, pretoze inak platba v EUR nejde) zaplatit znova na firemny ucet. U nich su skratka zakony ovela benevolentnejsie, snazia sa co najmenej hamovat podnikanie. Neviem, v akej miere tam maju rozsirene danove podvody a uniky, ale ked sa pozriete na vybudovanu statnu infrastrukturu tychto krajin, tak na prvy pohlad vidite, ze tieto staty su bohatsie, ako ten nas.

Aby nevznikol dojem, ze bojujem za nejake ucty vo vztahu k DU. Toto bol len jediny drobny priklad z 10.000. Vadi mi napr, ze stat zatazuje cloveka s tym, co si moze zabezpecit sam - napr. zuctovanie zdravotneho poistenia. Uz sa davno hovori o tom, ze sa to zrusi a stale nic. Rovnako ako spolocny vyber dani a odvodov. V USA je tiez dost byrokracie, predovsetkym v suvislosti s (umelo vytvorenou) hrozbou terorizmu, no aspon tam vidno snahu. Na kazdom formulari, ktory musite vyplnat je ospravdelnenie, ze vas to zatazilo, informacia o tom, kolko minut asi stravite jeho vyplnanim, a tiez telefonne cislo na urad, kde sa mozete stazovat, ak si myslite, ze ste byrokraticky buzreovani zbytocne.

Pred volbami v CR akasi novozalozena strana slubovala danove priznanie na formate A4. Samozrejme ta strana neuspela, pretoze to boli amateri, ktori inak nicim nezujali a nemali nic poriadne pripravene. No aspon mali snahu za taketo nieco bojovat. Na Slovensku mi taketo programy chybaju.

Samozrejme chapem, ze stat musi mat nastroje, aby si zjednal poriadok, nie som za system, ktory by umoznoval vyhybat sa plateniu dani. No podla mna je cely system prekomplikovany a vobec si nie som isty tym, ze naozaj funguje ako prevencia podvodov. Napriklad nezmyselne JCD pri exporte, o ktorom som tu uz v inej teme pisal.

Skratka - cele mi to pripomina situaciu na nasich cestach a to, ako Packa s Kalinakom nechape, preco sa nedari znizit pocet mrtvych. V Nemecku, su pravidla stanovene tak, aby zbytocne nebuzerovali. Na dialnici neobmedzena rychlost, mimo obce 100, alkohol do 0.5. Ak je v Nemecku niekde obmedzena rychost dopravnou znackou, takmer vsetci to poctivo dodrziavaju (+-10 km/h samozrejme), pretoze kazdy vidi, ze je to opodstatnene.

U nas daju tam, kde sa da ist 60 rovno 40-tku, a pre istotu (asi kvoli vyberaniu pokut) ju zrusia az 600 m za miestom, kde nebezpecenstvo pominulo. Preto v ludoch narasta unava, v inych agresivita a odpor k dodrziavaniu pravidiel na cestach. V konecnom dosledku sa na ceste navzajom motaju ti poctivci, ktori idu radsej 35 - kou, aby nedostali pokutu s tymi, ktorym prasknu nervy a idu hoci 90 - kou, (povedia si, ak uz porusujem, tak je to jedno) teda rychlostou, ktorou sa mozno na danom useku da uplne bezpecne ist - pravda, ak by sa tam nemotali ti vystrasenci 35 km/h. Vysledkom je zla plynulost, aj nizka bezpecnost na cestach.

Rovnako na mna vplyva aj nasa legislativa a celkova klima, ktora reguluje podnikanie. Tych nezmyselnych byrokratickych zatazi zacina byt uz skutocne neunosne vela, obcas sa (ako spicka ladovca) objavi v TV spravach info o tom, ze napr. vysla nejaka novela o hluku a kazda firma, ktore prevadzkuje akykolvek pristroj (aj mobilny telefon) si musi periodicky nechat merat jeho hlucnost certifikovanou firmou, samozrejme - za poplatok.

Ja som presvedceny, ze prave toto (a nie rozdiely v cenach prace) je hlavnym dovodom, preco mame coraz vacsi problem konkurovat napr. vyrobcom z Ciny. A ak niekto spolieha na to, ze ved u nas sa nemusi nic vyrabat, vsetko si dovezieme lacno z Ciny, tak chcem iba dodat, ze skoncime velmi rycho ako nedavno USA, dokonca ovela horsie, pretoze na rozdiel od nich nedisponujeme schopnostou ukradnut si energeticke zdroje prostrednictvom bombarderov a tankov.

Teda este raz - pre mna osobne - cim jednoduchsie tym lepsie, nech sa administrativnymi cinnostami zaoberaju ti, ktorych to bavi a ktori to vedia robit, napr, v pripade zdravotneho zuctovania, nech sa stat postara, nech zamestna dostatok ludi, a nech robia.
Naposledy upravil misomiso : 30.06.09 at 09:48
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

http://profesia.pravda.sk/podnikatel...4_sk-prziv_p01

Prave toto som mal ma mysli. Zda sa, ze sa aj za sucanej vlady zacina nieco hybat (alebo sa to aspon deklaruje).

Hoci je jasne, ze tu na Porade nejaku vyraznu podporu neziskam, lebo typicky Poradak prave z byrokracije zije (to je ako keby ste chceli po policajtoch a sudcoch, aby vitali znizovanie kriminality).

(Respektive - typicky Poradak si mysli, ze z nej zije, no v skutocnosti ak by byrokracie bolo menej, uplatnili by sa ti lepsi, sikovnejsi, ktori by ale mohli robit menej za viac penazi, pretoze by ekonomika slapala lepsie.

Kazdopadne si myslim, ze by to nebola marna tema pre nove politicke subjekty.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Miso, nemyslím, že robíš dobre otvorením tejto témy- z tohto bude zasa poriadna hádka...Ja ti teda nevím Karle...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
http://profesia.pravda.sk/podnikatel...4_sk-prziv_p01

Prave toto som mal ma mysli. Zda sa, ze sa aj za sucanej vlady zacina nieco hybat (alebo sa to aspon deklaruje).

Hoci je jasne, ze tu na Porade nejaku vyraznu podporu neziskam, lebo typicky Poradak prave z byrokracije zije (to je ako keby ste chceli po policajtoch a sudcoch, aby vitali znizovanie kriminality).


(Respektive - typicky Poradak si mysli, ze z nej zije, no v skutocnosti ak by byrokracie bolo menej, uplatnili by sa ti lepsi, sikovnejsi, ktori by ale mohli robit menej za viac penazi, pretoze by ekonomika slapala lepsie.

Kazdopadne si myslim, ze by to nebola marna tema pre nove politicke subjekty.
Hádať sa nebudem ako si myslí Stanislav, ani presviedčať, ale z tohto názoru na POraďákov, resp. myslím, že predovšetkým na prácu účtovníkov, ekonómov som hlboko prehlboko šokovaná...

Okrem toho, že pravdepodobne nevidíš do podstaty našej práce si si mohol už počas času čo si na Porade všimnúť, že všetkými možnými prostriedkami bojujeme proti byrokracii....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Porada by mala zostať apolitická;
Niečo ako POLITICKÝ PROGRAM PORADÁKOV si fakt neviem ani pri mojej bujnej fantázii predstaviť
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
Hádať sa nebudem ako si myslí Stanislav, ani presviedčať, ale z tohto názoru na POraďákov, resp. myslím, že predovšetkým na prácu účtovníkov, ekonómov som hlboko prehlboko šokovaná...

Okrem toho, že pravdepodobne nevidíš do podstaty našej práce si si mohol už počas času čo si na Porade všimnúť, že všetkými možnými prostriedkami bojujeme proti byrokracii....
No ja som to tu takto (cca za 2 roky mojej pritomnosti) vycitil. Som natolko uprimny, ze som to sem aj napisal. Neviem, preco mas byt sokovana - ved nic v zlom, ak niekomu aj vyhovyje prehnana byrokracia, treba to povazovat za rovnako legitimny nazor, ci postoj, ako napr. ten moj.

Ak tebe prehnana brokracia nevyhovuje, tak potom sa tesim, ze sa nasiel aspon niekto, kto v tomto so mnou suhlasi.
Naposledy upravil misomiso : 21.07.09 at 18:15
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jaros5 Pozri príspevok
Porada by mala zostať apolitická;
Niečo ako POLITICKÝ PROGRAM PORADÁKOV si fakt neviem ani pri mojej bujnej fantázii predstaviť
Myslim, ze si sa nechal trocha pomylit nazvom temy. Uz tu boli podobne temy (napr. o zakaze fajcenia) a nic zvlastne sa nestalo.

Ide o to, ze na tomto mieste sa ludia mozu vyjadrit, ze chcu napriklad:

- mensiu byrokraticku zataz
- chodniky pre cyklistov

alebo, ze by naopak privitali, ak by:

- boli papiernictva a cistiarne povinne otvorene aj v nedelu
- mohlo sa opat vsade slobodne fajcit

alebo, namiesto penazi na vedu a vyskum viac dotovat jasle a starobince...


...co len chcete.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
No ja som to tu takto (cca za 2 roky mojej pritomnosti) vycitil. Som natolko uprimny, ze som to sem aj napisal. Neviem, preco mas byt sokovana - ved nic v zlom, ak niekomu aj vyhovyje prehnana byrokracia, treba to povazovat za rovnako legitimny nazor, ci postoj, ako napr. ten moj.

Ak tebe prehnana brokracia nevyhovuje, tak potom sa tesim, ze sa nasiel aspon niekto, kto v tomto so mnou suhlasi.
Nešokovala ma Tvoja úprimnosť, to u ľudí vítam...šokovalo ma to, že to tak cítiš. Ja som tu nenašla jediného člena, ktorému by vyhovala byrokracia....
Nesúhlasím Misomiso s Tebou v tomto vôbec. Niekoľkokrát som si všimla Tvoje zvláštne definovanie účtovníkov /z môjho pohľadu od veci/ a ich vzťahu k právu a pod. , ale nech sa Ti páči... Je to Tvoj názor a ja Ti ho neberiem, len ma šokuje
Naposledy upravil evina : 21.07.09 at 19:39
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

misomiso Pozri príspevok
No ja som to tu takto (cca za 2 roky mojej pritomnosti) vycitil. Som natolko uprimny, ze som to sem aj napisal. Neviem, preco mas byt sokovana - ved nic v zlom, ak niekomu aj vyhovyje prehnana byrokracia, treba to povazovat za rovnako legitimny nazor, ci postoj, ako napr. ten moj.

Ak tebe prehnana brokracia nevyhovuje, tak potom sa tesim, ze sa nasiel aspon niekto, kto v tomto so mnou suhlasi.
Som prekvapená tvojim miernym údivom, určite ti neuniklo, že desaťnásobne viac poraďákov súhlasí s tebou ako ty s nimi.
K postoju účtovníkov, ekonómov k byrokracii, ... asi si sa tu nestretol, možno nevyhľadával ich vyjadrenia k danej problematike. Nerozumiem celkom dobre, z čoho si taký pocit nadobudol, ak práve menovaní sa o byrokraciu potkýnajú na každom kroku.
Naposledy upravil Marína : 22.07.09 at 19:13
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ide o to, ze na tomto mieste sa ludia mozu vyjadrit, ze chcu napriklad:

- mensiu byrokraticku zataz
- chodniky pre cyklistov

alebo, ze by naopak privitali, ak by:

- boli papiernictva a cistiarne povinne otvorene aj v nedelu
- mohlo sa opat vsade slobodne fajcit kde je to miesto na Slovensku, kde sa slobodne nefajčí?

alebo, namiesto penazi na vedu a vyskum viac dotovat jasle a starobince...


...co len chcete.
Každé 4 roky sú plné noviny, billboardy, rádio i TV plné podobných sľubov a deň po voľbách to už je všetko úplne inak. Všetci chcú veľmi zmeniť svet a sľubujú takú životnú úroveň, že nám i Švédi budú závidieť. Zatiaľ tu nebola normálna vláda - tak prečo sa nad tým vzrušovať.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

machinak Pozri príspevok
Každé 4 roky sú plné noviny, billboardy, rádio i TV plné podobných sľubov a deň po voľbách to už je všetko úplne inak. Všetci chcú veľmi zmeniť svet a sľubujú takú životnú úroveň, že nám i Švédi budú závidieť. Zatiaľ tu nebola normálna vláda - tak prečo sa nad tým vzrušovať.
Netvrdim, ze sa treba velmi vzdrusovat, ale zas - nevsimay si to by bol druhy extrem.

Podla mna netreba by nainvy a cakat, ze nekedy pride "uplne idealna" vlada. Neviem, co myslis pod pojmom "normalna vlada", ale ja to vnimam tak, ze to netreba vidiet cierno - bielo. Napriek tomu, ze mam pomerne vyhradeny nazor na politiku si myslim, ze kazda z vlad spravila aj nieco pozitivne a kazda (aspon z casti a aspon zo zaciatku posobenia) myslela niektore veci uprimne.

Myslim, ze trocha "vzrusovat" sa treba preto, ze v prostredi, ktore je urcovane rozhodnutiami vlady a parlamentu zijeme svoj zivot. Mame tu na zemi pravdepodobne iba jeden zivot, no aj keby sme ich mali viac, tak mi nebude jedno, ako ich prezijem.

Je sice pravda, ze kvalitu svojho zivota si kazdy urcuje predovsetkym sam, no stale je to velky priestor pre spolocnot a stat, ktorym zivot ludom moze byt ulahceny alebo naopak skomplikovany. Tento priestor potom vyjadruje aj rozdiel medezi jednotlivymi krajinami. Nie ze by v Severnej Korei alebo v Etiopii clovek mozno nemohol prezit stastny zivot, no ak je nejaky rozdiel napr. medzi Kanadou, Danskom, Ruskom a Severnou Koreou, tak je to hlavne rozdiel v tom, ako je spravovana spolocnost a stat (hoci jestvuju aj ine odlisnosti - nabozenske, klimaticke... - samozrejme).

Ja vnimam ako uplne prirodzene, ze kazda nova vlada sa snazi dostat k moci tvrdou marketingovou pracou. Ale na tom nie je nic zle. Marketing je o tom, ze si zistim, co by mohli zakaznici potrebovat a ze im to slubim a ponuknem. Teda naopak - zakaznik z toho zvycajne profituje. To je princip volneho trhu a sutaze v oblasti ekonomiky. V politike je to to iste, iba sa to nevola volny trh alebo sutaz, ale demokracia. Je uplne prorodzene, ze kazda firma podlieha pokuseniu viac slubit, ako sa snazi splnit. Ale uz aj ten slub ma velky vyznam. Znamena, ze firma aspon vie, co zakaznici chcu a co by sa mala snazit robit. Aspon sa tym niekto vo firme zaoberal...

Teda aby som to zhrnul. Nemam iluzie, ze tu raz pride vlada, ktora bude cele styri roky nezistne sluzit obcanom. No to este neznamena, ze je preto jedno, koho tam v parlamente budeme mat. Mne bude kludne stacit, ak nova vlada bude presadzovat prve dva roky potrebne zmeny a kroky namiesto somarin a nekompetentnych rozhodnuti - a potom - ako kazda vlada sa pocas druhych dvoch rokov jej clenovia budu sustredovat na dozivotne financne a materialne zabezpecenie svojich rodin, vratane deti a vnukov.

Mne osobne stoji za to sem pisat a snazit sa ovplyvnit, aby vobec niekto zacal uvazovat, co by po tie prve dva roky mali robit.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trimmer Pozri príspevok
Miško.
Toto máš také obecné frázy.

Z politického programu je tam približne : nula celá nula.
Ale ved toto nie je politicky prgram . To som iba Machinakovi vysvetloval, preco si myslim, ze sa oplati nad (vitrualnym - samozrejme) politickym programom uvazovat.

Temu som zalozil preto, aby mal kazdy, kto chce priestor na pridanie svojho nazoru, ci napadu. Teda aj ty, ak mas nieco kokretne. Ja som zacal v zadani temy.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

K spokojnosti na Porade mi nechýba žiadny politický program!!!!! A verím, že ani ďalším. Preto je ten názov témy zavádzajúci a vnucujúci niečo, čo nie je realita. Ak už tu musí niečo také byť, potom tá temá by mala mať priliehavejší názov. Napr. "misomisov politický program na Porade"
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
K spokojnosti na Porade mi nechýba žiadny politický program!!!!!
Toto je pekná veta. Politika podľa mňa ľudí rozdeľuje. A na Porade sme preto, aby sme si pomáhali. Ak sem zamiešaš politiku - tak s ňou ruka v ruke príde iba problém.
A keď do tohoto vlákna napíšem to, čo si naozaj myslím a čo by malo byť inak na našom krásnom malom slovensku..tak sa tu strhne taká slovná prestrelka, že až.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

machinak Pozri príspevok
Toto je pekná veta. Politika podľa mňa ľudí rozdeľuje. A na Porade sme preto, aby sme si pomáhali. Ak sem zamiešaš politiku - tak s ňou ruka v ruke príde iba problém.
Stale sa ma snazite presvedcit, ze sa tu budu ludia hadat. Ja o tom nie som presvedceny. Myslim, ze snivanie o tom, ako by mohla vyzerat nasa (spolocna) buducnost by ludi mohla aj spajat. Ved nie raz sa potvrdilo, ze ak sa chce niekto hadat, tak sa hada aj v odbornych temch, ci temach ako Stavba a pod?

Preco by tato tema nemohla byt nieco ako Predvianocny list Jeziskovi - co by sme chceli pod stromcek?

machinak Pozri príspevok
A keď do tohoto vlákna napíšem to, čo si naozaj myslím a čo by malo byť inak na našom krásnom malom slovensku..tak sa tu strhne taká slovná prestrelka, že až.
Myslim, ze k pokojnej atmosfere uplne staci, ak namiesto toho, co by malo byt inak budeme pisat, co by mohlo byt inak

Tych veci mozu byt stovky - vsetko su to casto male detaily, ale z nich sa sklada zivot (ktory tak obdivujeme vo vyspelych krajinach).

Cize - ako priklad dalsi navrh. Od revolucie zapasime s problemom chybajucich zachytiek pre opilcov. K opitym ludom valajucim sa na ceste su volani policajti, (ktori nevedia co s nimi), zachranka (ktora tiez nevie, co s nimi, navyse ju to zdrziava), kazdy hovori o tom, ze zachytky opat zriadit treba (za sociku boli) - len nikto nevie, kde na to vziat peniaze.

Ja si myslim, ze alkohol je uz zatazeny aj tak tolkymi danami, ze nejaka 1 alebo 2 Sk na flasku by nas uz nezabilo. Preco neuvalit este aj takuto specialnu minimalnu dan? Podla mna by sa pri tolkych predanych flaskach vyzbieralo na zachytky.

Ja nie som abstinent, aj mna sa to bude tykat. Obcas flasku kupim, zaroven nikdy som podobnu asistneciu (zachytku) nepotreboval, cize "priamo" by som z toho neprofitoval. No profitovali by sme z toho vsetci, pretoze nemyslim, ze by agresivni alebo do nemoty spiti opilci na uliciach boli prinosom pre spolocnost, ci turisticky ruch. Takze podla mna - nie MALO, ale MOHLO by sa s tym nieco robit, mozno aj takouto cestou...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misomiso Pozri príspevok
Preco by tato tema nemohla byt nieco ako Predvianocny list Jeziskovi - co by sme chceli pod stromcek?
Myslim, ze k pokojnej atmosfere uplne staci, ak namiesto toho, co by malo byt inak budeme pisat, co by mohlo byt inak
Tych veci mozu byt stovky - vsetko su to casto male detaily, ale z nich sa sklada zivot (ktory tak obdivujeme vo vyspelych krajinach).


Takze podla mna - nie MALO, ale MOHLO by sa s tym nieco robit, mozno aj takouto cestou...
myslela som, že nebudem reagovať, ale máš pravdu, list Ježiškovi, lebo politici na nás kašlú, dobre vedia, čo majú robiť - aj bez tejto témy - a robia to?


páči sa mi, ako bol "zhnitý kapitalizmus" premenovaný na "vyspelé krajiny"
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ak si zadávateľ témy myslíš, že tie byrokratické nezmysly nám ekonómom a účtovníkom vyhovujú, sa skutočne veľmi, ale veľmi mýliš! A neobjavil si Ameriku./ved si tu dosť dlho, aby si o tom nevedel/ Tu na Porade sme už navrhovali Riškovi aby zaregistroval PORADU ako stranu a mali sme aj podelené funkcie vo vláde /neviem to nájsť/, ale rozhodlo sa, že Porada zostane apolitická i keď našu prácu tá nešťastná politika riadi tou legislatívou, ktorú tvorí a budeme si tu pofrflávať a radiť, ako hľadať v tej legislatíve to dobré pre nás, čo tvorcovia nepostrehli a bohužiaľ aj poslúchať a pracovať podľa aj keď nezmyselných noriem. A tvoriť výkaz po výkaze atď.
Aby som bola úprimná, zrodili sa z poraďákov aj poslanci mestských a miestných zastupiteľstiev a máme aj prednostku v Devíne a teraz majú málo času prispievať na Poradu, ale sme stále v kontakte.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

kukučka Pozri príspevok
myslela som, že nebudem reagovať, ale máš pravdu, list Ježiškovi, lebo politici na nás kašlú, dobre vedia, čo majú robiť - aj bez tejto témy - a robia to?


páči sa mi, ako bol "zhnitý kapitalizmus" premenovaný na "vyspelé krajiny"
Casto nevedia. Preto tato tema.

A co ma kapitalizmus spolocne s tym, ze vo vyspelych krajinach je na inej urovni upravene napr. to, kde a kedy sa moze fajcit, co s psimi hovienkami, z coho financovat zdravotnictvo, ako maju vyzerat cesty...? Pre mna je to znamka vyspelosti danej krajiny, nema to takmer nic spolocne s ekonomickym systemom. Kapitalizmus sa ukazal ako nutnost napriek tomu, ze je nedokonaly. No ak nam aj mnohym celkom nevyhovuje ekonomicky system, nemusime si robit zivot este horsi a komplikovanejsi tym, ze nebudeme riesit (alebo sa zmierime s tym, ze u nas nikto neriesi) bezne veci, ktore su tiez sucastou kvality zivota?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Vidim, ze sem chodia aj ludia,

Ja som presvedceny, ze prave toto (a nie rozdiely v cenach prace) je hlavnym dovodom, preco mame coraz vacsi problem konkurovat napr. vyrobcom z Ciny. A ak niekto spolieha na to, ze ved u nas sa nemusi nic vyrabat, vsetko si dovezieme lacno z Ciny, tak chcem iba dodat, ze skoncime velmi rycho ako nedavno USA, dokonca ovela horsie, pretoze na rozdiel od nich nedisponujeme schopnostou ukradnut si energeticke zdroje prostrednictvom bombarderov a tankov.
misomiso, dúfam že nesedíš niekde na tankoch v Budapešti,
ty si žiarivý príklad, doslova vzorový príklad nášho podpriemerného politického uvažovania. Je to v nás priamo zakorenené, máme to zdedené po rodičoch. Nesiete si životom svoj ranec a v ňom buchty od mami a múdrosti od otca. Idete životom a neučíte sa múdrim byť, lebo všetko čo v živote stretávate vyzerá, ako klinec, lebo máte iba kladivo, ako múdrosť od otca.

Vám sa páči demokracia, ale nepáči sa vám vypisovať JCD. Vám sa páči vaša sloboda, ale nevadí vám, navrhnúť niekomu demokraticky prikázať, dať povinnosť, napríklad predávať v nedeľu papier. To je v slobodnom svete neprípustné. V Amerike sú nútené práce trestné. Federálna polícia, takýchto delikventov vyhľadáva vo dne v noci a súdy ich súdia na počkanie.

Naša politika a parlament je plný takýchto úchylných indivíduí, lebo ani bežní ľudia, nerešpektujú slobodu iných. Je to dané ich inteligenciou a obmedzenosťou myslenia. Našinec je na to zvyknutý z totality.

Ak máš potrebu nezmyselne sa angažovať, vstúp do strany SaS a pomôž s byrokraciou pánom. Už ste to tu riešili v témach o výstupoch z druhého piliera. Preštuduj si, ako to dopadlo a o čom to vlastne bolo. Posúď používané argumenty, ako sa demokraticky argumentuje o súkromných veciach ľudí.
Potom si naštuduj, čo je demokracia a o čom sú ľudské práva a čo je sloboda. Nie každý je povinný vyjadriť sa a debatovať.

Dlho som váhal, ale nakoniec som neodolal, musel som ti to napísať.
Naposledy upravil jar88 : 22.07.09 at 13:59
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

jar88 Pozri príspevok
Potom si naštuduj, čo je demokracia a o čom sú ľudské práva a čo je sloboda.
týmto smerom by sa táto debata mohla veru uberať... potom by to bolo zaujímavé čítanie
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

jar88 Pozri príspevok
misomiso, dúfam že nesedíš niekde na tankoch v Budapešti,
ty si žiarivý príklad, doslova vzorový príklad nášho podpriemerného politického uvažovania. Je to v nás priamo zakorenené, máme to zdedené po rodičoch. Nesiete si životom svoj ranec a v ňom buchty od mami a múdrosti od otca. Idete životom a neučíte sa múdrim byť, lebo všetko čo v živote stretávate vyzerá, ako klinec, lebo máte iba kladivo, ako múdrosť od otca.
Vám sa páči demokracia, ale nepáči sa vám vypisovať JCD. Vám sa páči vaša sloboda, ale nevadí vám, navrhnúť niekomu demokraticky prikázať, dať povinnosť, napríklad predávať v nedeľu papier. To je v slobodnom svete neprípustné. V Amerike sú nútené práce trestné. Federálna polícia, takýchto delikventov vyhľadáva vo dne v noci a súdy ich súdia na počkanie.
Naša politika a parlament je plný takýchto úchylných indivíduí, lebo ani bežní ľudia, nerešpektujú slobodu iných. Je to dané ich inteligenciou a obmedzenosťou myslenia. Našinec je na to zvyknutý z totality. Ak máš potrebu nezmyselne sa angažovať, vstúp do strany SaS a pomôž s byrokraciou pánom. Už ste to tu riešili v témach o výstupoch z druhého piliera. Preštuduj si, ako to dopadlo a o čom to vlastne bolo. Posúď používané argumenty, ako sa demokraticky argumentuje o súkromných veciach ľudí. Potom si naštuduj, čo je demokracia a o čom sú ľudské práva a čo je sloboda. Nie každý je povinný vyjadriť sa a debatovať.

Dlho som váhal, ale nakoniec som neodolal, musel som ti to napísať.
A sme doma stará mama ... ... Prečítal som si tento príspevok aspoň 3x a skutočne neviem či pochváliť, či pohaniť .... .. hlboko sa zamýšľam aj nad tým, čo si ja konkrétne nesiem od mamy a od otca životom .... mama z Detvy, otec z Miškolca ...
Takže ani na tank, ani z tanku ......
Idem ja radšej popremýšľať ako je to vlastne s tou mojou identitou, ... a nie len s ňou, tiež neviem ako je to s mojou inteligenciou a tiež s obmedzenosťou... a cestou nieco naštudujem aj o tej demográcii, resp slobode ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať