Zavrieť

Porady

Vylúčenie súbehu náhrad §16

Potrebovala by som poradiť ako postupovať pri priznaní cestovných náhrad zamestnancov. Pracovná cesta začína v SK o 5.00hod. prekročenie hraníc AT o 11.00, pracovná cesta končí ten deň o 24.00 v Salzburgu /AT/. Otázka: Má zamestnanec nárok na vyplatenie cestovných náhrad v oboch štátoch? T.j. ( SK-6hod.- 3,60€, AT-13hod- 45,-€ + 40% vreckové-18,-€. Celková suma cestovných náhrad,na ktoré má zamestnanec nárok, by činila 66,60€ ) alebo má zamestnanec nárok iba na cestovné náhrady z AT? ( AT-13hod-45,-€+ 40% vreckové=18,-€ a v tom prípade celková výška cestovných náhrad by bola 63,-€) Ide mi o to, aby som neporušila § 16 z.č.475/2008o cestovných náhradách. Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vameti je offline (nepripojený) Vameti

    Vameti
    Podľa spomínaného zákona o cest.náhradách §16 ods.1 ak zahr.prac.cesta začína a končí na území SR patrí zamestnancovi za čas prac.cesty na území SR stravné podľa § 5 - t.j. ako pri tuzemskej prac.ceste a od prechodu hraníc za počíta stravné podľa sadzby pre príslušnú krajinu ( v tom prípade AT)
    Zamestnanec má nárok na cestovné náhrady 66.60 eur, ak zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie str.poukážkami za ten deň zamestnanec nemá nárok na str.lístok.

    Vylúčenie súbehu náhrad §16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.