Zavrieť

Porady

Refakturácia

Dobrý deň, dostali sme faktúru za rozbor výrobkov ( kontrola kvality výrobkov). Teraz ju chceme ďalej refakturovať - do Čiech, Ako to urobiť ? Aký paragraf DPH sa na toto vzťahuje? Viem, že je to bez DPH, ale neviem, kam to priradím do Alfy.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    V Alfe vystav riadne faktúru - postupuj tak akoby si službu vykonala sama , ako podklad môže byť dodav.fakt. za službu , text: faktúrujeme Vám - ak chceš tak "refaktúrujeme" Vám, ale tento pojem sa mi nezdá príliš v poriadku. A v rámci DPH tak ako píšeš.

    RKaja je offline (nepripojený) RKaja

    RKaja
    Keď robím faktúru na reklamné a propag. služby, tak to dávam do riadku "N" , toto urobím presne tak isto ? Ď.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    v alfe je aj skusobny priklad, tak som ho otvorila a zrovna je tam faktura do ciech za sluzbu a je tam typ pre dph "13" a zakvacnute "sluzby"

    RKaja je offline (nepripojený) RKaja

    RKaja
    Pozerala som si ten skúšobný príklad v Alfe, ale tam sa zrejme jedná buď o poštovné služby alebo niečo podobné, lebo do riadku 13 sa píšu veci oslobodené od dane,a tie sú tam konkrétne stanovené , a rozbor výrobkov sa tam nespomína. Takže asi to v tom riadku nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.