Zavrieť

Porady

Náhrady za nemoc nad 10 dní

Zdravím Vás,

potrebovala by som poradiť, ako je to s odvodmi do poistovní, pokiaľ zamestnanec je PN viac ako 10 dní a ešte je to aj cez mesiac (jún - júl).
Keď je zamestnanec PN nad 10 dní, náhrady za nemoc platí sociálna poisťovňa, ale môže prispievať nejakou čiastkou aj zamestnávateľ? Môže mu v mesiaci, kedy bol PN, zamestnávateľ udeliť prémie? Či je to rozhodnutie čisto na zamestnávateľovi?

Prosím Vás o pomoc, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    coolerka Pozri príspevok
    Zdravím Vás,

    potrebovala by som poradiť, ako je to s odvodmi do poistovní, pokiaľ zamestnanec je PN viac ako 10 dní a ešte je to aj cez mesiac (jún - júl).
    Keď je zamestnanec PN nad 10 dní, náhrady za nemoc platí sociálna áno poisťovňa, ale môže prispievať nejakou čiastkou aj zamestnávateľ?áno, ak vám to určuje napr. KZ Môže mu v mesiaci, kedy bol PN, zamestnávateľ udeliť prémie? môže Či je to rozhodnutie čisto na zamestnávateľovi?áno

    Prosím Vás o pomoc, ďakujem
    Odpovede v texte.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    coolerka Pozri príspevok
    Zdravím Vás,

    potrebovala by som poradiť, ako je to s odvodmi do poistovní, pokiaľ zamestnanec je PN viac ako 10 dní a ešte je to aj cez mesiac (jún - júl).
    Keď je zamestnanec PN nad 10 dní, náhrady za nemoc platí sociálna poisťovňa, ale môže prispievať nejakou čiastkou aj zamestnávateľ? Môže mu v mesiaci, kedy bol PN, zamestnávateľ udeliť prémie? Či je to rozhodnutie čisto na zamestnávateľovi?

    Prosím Vás o pomoc, ďakujem
    Počas PN sa neplatia odvody do ZP, ani do SP. Odmenu môže dostať napr. za predchádzajúce obdobie. Ak je vyplatená počas PN - poistné nezrážaš, iba zdaníš.poistné zrazíš iba na ZP, do SP platí zamestnávateľ iba úrazové poistenie.
    Naposledy upravil katka50 : 06.07.09 at 09:54

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Dobrý deň prosím o radu ohľadom PN, prvých tri dní sa platí 25 % a ďalšie 55%, včera som sa však stretla s kolegyňou, ktorá mi tvrdila, že ak zamestnanec maroduje po prvý krát v roku má nárok na prvých 10 dní až na 65% ? Je možné, že to môžu mať v kolektívnej zmluve, ale aspoň dúfam, že v zákone sa ohľadom toho nič nemenilo.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    megyzah Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím o radu ohľadom PN, prvých tri dní sa platí 25 % a ďalšie 55%, včera som sa však stretla s kolegyňou, ktorá mi tvrdila, že ak zamestnanec maroduje po prvý krát v roku má nárok na prvých 10 dní až na 65% ? Je možné, že to môžu mať v kolektívnej zmluve, ale aspoň dúfam, že v zákone sa ohľadom toho nič nemenilo.
    Áno-môžu to mať v kolekt.zmluve. V zákone je stále prvé 3 dni 25% a ďalších 7 dní 55%.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    katka50 Pozri príspevok
    Počas PN sa neplatia odvody do ZP, ani do SP. Odmenu môže dostať napr. za predchádzajúce obdobie. Ak je vyplatená počas PN - poistné nezrážaš, iba zdaníš.
    Ak je celý mesiac PN a dostane odmenu, platí z nej zdravotné poistenie. SP nie.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ak je celý mesiac PN a dostane odmenu, platí z nej zdravotné poistenie. SP nie.
    Samozrejme-akosi mi to ušlo. Ďakujem za opravu. Do SP platí len úrazové poistenie.
    Naposledy upravil katka50 : 06.07.09 at 09:58

    Náhrady za nemoc nad 10 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.