Zavrieť

Porady

Prepis auta z CZ na SK(ten isty majitel)

Zdravim Vas,
mam jednu otazku.
Mam na svoje meno zaregistrovane auto v CZ a chcel by som ho zaregistrovat na svoje meno, ale na SK.
Su tam nejake vyhody, alebo je to to iste, ako keby som auto normalne doviezol zo zahranicia?

Dik za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Kde máš trvale bydlisko? V CR alebo SR?

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    podla mna si musis rozmysliet kde ho chces pouzivat.mne sa zda,ze ak auto pouzivas dva mesiace mimo uzemia krajiny v ktorej je prihlasene musis ho prehlasit,a s poistkami to tiez nejako treba vyriesit asi.ale ja sa v tom nevyznam.skor by som sa chcela opytat:da sa zistit,ci je obcan sk vlastnikom auta v cz?

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    V ČR musíš auto odhlásiť s tým, že ho berieš na Slovensko, mali by dať prevozné značky. U nás ho prihlásiš ako auto dovezené s cudziny. V tomto prípade nie je dôležité, že majiteľ ostáva ten istý.

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    mám dalsí problém.
    manžel na jar tohto roku kúpil ojazdené vozidlo v v CZ ale na moje meno, lebo ja mám aj českú národnost. medzitým sa udiali viaceré skutočnosti, rozvádzame sa, ale auto zrejme nie je stále prepísané. myslím, že ho kupoval asi tak v marci. je ale na moje meno kupované...
    neviem čo s tým. možem mat za to nejaký a aký postih?
    aká je doba na prepísanie vozidla od kúpi?

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Je v ČR aj prihlásené , alebo len kupované na tvoje meno? Ktorého štátu má EČ, je na prevozných značkách? Kde sa vozidlo nachádza a kto ho užíva?

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    nie je prihlásené nikde, je kúpené v cz na moje meno a privezené na sk...užíva ho moj muž...ani sa nemožem dostat k dokadom, lebo mi ich odmieta dat, aj kluče od vozu...je na českých značkách...žiadne prevozné...je to komplikované, lebo on chcel využit s tým, že ja som aj občankou českou, ale nemám tam trvalý pobyt, myslel si, že snád to nejak so mnou zmákne a presvedčí ma, aby som to zariadila...ale teraz podal na rozvod a ja som okrem tohto našla aj falšovania mojho podpisu na poistkýňách a pod...takže sranda velká

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.