Zavrieť

Porady

Opora pre clematis

Ahoj, potrebovala by som radu aku oporu zvolit pre clematis. Planujem len retaz (pripaden dve retaze vedla seba) od zeme po strechu. A predstavujem si, že sa mi kvietok bude pekne ovijat okolo nej. Miesto je samozrejme poriadne slnecne, tak mam obavu ci sa clematis na retazi "neupečie".
A este jedna otazocka, mozem takuto oporu pouzit aj na trubkovec???
Dakujem za rady A.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kokteil je offline (nepripojený) kokteil

    Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac kokteil
    ahoj,
    clematis ma jednu dolezitu podmienku - hlavu na slnku a nohy v tieni - tj. mala by byt zasadena tak, aby na tahavu cast rastlinky svietilo slniecko, ale korene by mala mat v tieni:-) ja by som ako oporu kludne pouzila hoci aj retaz - to by nemal byt problem, nakolko je to ovijava rastlinka bez prisaviek a navyse sa k nej lahko da dosadit daka listami okrasna/ zaujimava popinavka napr. asparagus/ panasovany brectan, ktore na retazi vyzeraju fanstasticky:-) alebo u brectan zasadit pri korenoch a zastrihavat - bude tak udrziavat plamienku tien a vlhko pri koreni;-)
    a myslim, ze aj trubkovec znesie retaz, len im treba troska pomoct - opatrne ich pri novych prirastkoch ovijat resp. viest po opore:-)

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Zdravím, ja by som chcela vedieť ako sa rozmnožuje clematis. Podotýkam, že ho mám len od tejto jari. Ďakujem za každú odpoveď.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Kedysi sa množil štepením na koreň planého klematisu. Teraz sa vďaka pokroku v stimulátoroch zakoreňovania množí letnými rezkami. Čiže sa dá množiť aj teraz.
    Prajem veľa úspechov.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Najrýchlejšie množenie bude potápaním. Zahniete pôdou halúzku a ona sa zakorení vo vlhku. Získate takto pomerne veľkú rastlinu.

    vovovo je offline (nepripojený) vovovo

    vovovo
    zasadila som si clematis a celý uscholmám čakať či vyženie s korienkov nové výhonky, alebo sa mám sním rozlúčiť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    vovovo Pozri príspevok
    zasadila som si clematis a celý uscholmám čakať či vyženie s korienkov nové výhonky, alebo sa mám sním rozlúčiť.
    ...čakaj! ak nevyženie nanovo, tak sa s ním rozlúč

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.