Zavrieť

Porady

zriadenie samoobsluzneho solaria

Podnikateľský nápad : chcem si prenajat priestory v obchode (vchod z vonka) v priestoroch asi 3x5 m chcem zriadit cakaren a kabinku na prezliekanie so solariom , solario by bolo samoobsluzne -to znamena ze sa zakaznik zaregistruje v potravinach dostane cipovu kartu ktorou si bude otvarat vsupne dvere(aby sa zamedzil pristup vandalov a ludi so zlymi umyslami poskodzovania-pripadne odhalovanie skody sposobene zakaznikom )v solariu by bol mincovy casovac 1€- 3minuty na spusenie solaria , kamera v cakarni-kôly ochrane majetku (nie v kabinke) , telefonicky kontakt v pripade poruchy alebo inych skutocnosti ktore by trebalo odstranit(znecistenie , znefunkcnenie...)otvaracia doba6.00-24.00 (nemam doriesene vydavanie danovych dokladov , pripadne cistenie po kazdom pouziti ako to treba ) JE TENTO NAPAD REALIZOVATELY ? CI TO ZAKONY DOVOLUJU ? A CO JE TREBA VYBAVIT K POVOLENIU K PREVADZKE ZARIADENIA , vsetko co mi treba k zriadeniu zivnost , povolenie , hygiena ... atd som nezamestnany,financie mam z uspor (ziadne uvery) ,nevyznam sa do toho ,DAKUJEM ZA RADY
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivanka p. je offline (nepripojený) ivanka p.

    ivanka p.
    RAMONBB
    K Tvojim otázkam a činnosti ti odporúčam a radím nasledovne:

    1) Ako podnikateľ a prevádzkovateľ musíš vydokladovať zákazníkom poskytnutie služby a Ty musíš preukázať príjem podľa zákonov o živnostenskom podnikaní, obch.zákonníka, a ďalších niekoľkých zákonov.

    2) Prevádzka solária musí byť umiestnená a zriadená vo vhodných, vyhovujúcich priestoroch so samostatným vstupom pre zákazníkov. Musí spĺňať požiadavky vyhlášky MZ SR o požiadavkách na zariadenia o starostlivosti o ľudské telo. Tu Ti odporúčam požiadať príslušný reg.úrad. verej.zdravotníctva o vykonanie obhliadky navrhovaného solária. Ak bude ich stanovisko kladné, čaká ťa ďalej:

    3) Pripravenie priestorov podľa požiadaviek zákona, Vyhlášky a pripomienok hygienikov, zabezpečenie prevádzkovej dokumentácie a zabezpečenie osvedčenia na vykonávanie epid.závažnej činnosti zdravotného preukazu. Musíš mať tieto doklady aj keď si prevádzkovateľ a solárium je samoobslužné, pretože budeš zabezpečovať sanitáciu, dezinfekciu a pod.
    Priestory musia byť dostatočne odvetrané, pretože solárne zariadenie "vylučuje" do prostredia teplo, podlahy, steny hladké, umývateľné, bez oslnených, lesklých a zrkadlových plôch (prevencia odrazu žiarenia a príp.popálenia zákazníka ) a pod. Požiadavky sú vo Vyhláške vyššie uvedenej. Prevádzkovú dokumentáciu tvorí:
    a) prevádzkový poriadok zariadenia,
    b) záznam o prevádzkových hodinách opaľovacieho prístroja,
    c) návod na použitie opaľovacieho prístroja.

    Po uplynutí počtu prevádzkových hodín stanoveného výrobcom sa v soláriu musí zabezpečiť výmena ultrafialových žiaričov opaľovacieho prístroja za nové zdroje s rovnakým typom a výkonom. Limity ultrafialového žiarenia sú uvedené v prílohe Vyhlášky. Záznam o prevádzkových hodinách opaľovacieho prístroja musí obsahovať dátum a čas každého použitia
    opaľovacieho prístroja a priebežný súčet hodín čistého
    času svietenia žiaričov.

    Toľko na začiatok. Ak sa rozhodneš v činnosti držím palce a prajem pevné nervy pri vybavovaní a prevádzke. Ak budeš potrebovať s niečim poradiť alebo pomôcť, ozvi sa.

    bebica20 je offline (nepripojený) bebica20

    bebica20
    Ahoj Ivanka.P aj ja by som potrebovala s niecim pomoct a poradit ohladom tejto temy dalo by sa, Len neviem ako ta kontaktovat kedze som tu nova

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja by som do toho urcite neivestoval. Ak este u nas samoobsluzne solaria nie su zakazane, budu zakazane v kratkej dobe, pretoze to chysta EU. V Anglicku sa nedavno jedna skolacka tak spalila, ze ju ledva zachranili v nemocnici.

    zriadenie samoobsluzneho solaria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.