Zavrieť

Porady

Mesačný mzda

Dobrý deň, ja by som poprosila o ujasnenie v mesačnej mzde. Ak je uzavretá zmluva na kratší pracovný čas - 6 hodín týždenne, kde mesačná hrubá mzda je 65 EUR / tak je uvedené v pracovnej zmluve/, tak každý mesiac bude hrubá mzda rovnaká t.j. 65 EUR a z nej potom odvody do SP a ZP?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial clovek odpracuje "cely mesiac", teda to, co ma na dany mesiac odpracovat, tak ano, mzda bude 65 EUR v hrubom kazdy mesiac.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    A keď posledný týždeň je prelom z jedného mesiaca na druhý. Napr. pondelok-streda - ešte mesiac máj, štvrtok-nedeľa - jún.
    Má odpracovať 6 hodín týždenne. Od pondelka do stredy má 2 hodiny a tých ďalších 4 hodín spadne do ďalšieho mesiaca. Vtedy ako rátať mesačnú mzdu?
    Vopred ďakujem za vysvetlenie.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ejo Pozri príspevok
    A keď posledný týždeň je prelom z jedného mesiaca na druhý. Napr. pondelok-streda - ešte mesiac máj, štvrtok-nedeľa - jún.
    Má odpracovať 6 hodín týždenne. Od pondelka do stredy má 2 hodiny a tých ďalších 4 hodín spadne do ďalšieho mesiaca. Vtedy ako rátať mesačnú mzdu?
    Vopred ďakujem za vysvetlenie.
    Stále rovnako, lebo aj pri klasickom úväzku 40 hod./mesiac je pondelok - streda 8x3=24 hod. a nie 40.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Takže ak som dobre pochopila, može vychádzať jeden mesiac odpracovaných pri 6 hod. týždennom úvazku - 26 hodín, druhý mesiac 24 hodín, vstále bude mesačná mzda rovnaká, ale treba dodržať, aby za týždeň mal tých 6 hodín. Tak?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ejo Pozri príspevok
    Takže ak som dobre pochopila, može vychádzať jeden mesiac odpracovaných pri 6 hod. týždennom úvazku - 26 hodín, druhý mesiac 24 hodín, vstále bude mesačná mzda rovnaká, ale treba dodržať, aby za týždeň mal tých 6 hodín. Tak?
    Šikulka, dobre si to pochopila.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ešte by som mala otázočku. Pri úväzku 6 hodín týždenne s mesačnou mzdou 65EUR, ako s tvorbou sociálneho fondu, s prispievaním z tohto fondu? A čo s dovolenkou?
    Vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.