Zavrieť

Porady

Hygiena. Co teraz?

Dobry den
Mam jeden zavazny problem. Prebral som jednu zabehnutu predajnu zo dna na den. Vybavil som danove, zaregistroval kasy, ohlasil prevadzku, vybavil socialku, popodpisova zmluvy a spustil prevadzku. Avsak teraz som zistil ze musim mat povolenie aj od hygieny. Prevadzka vsak bezi a neviem co teraz. Mam to teraz zavriet a cakat kym sa niekto z hygieny pride na to pozriet? Povodny majitel mal vsetko vybavene mam to vybavovat teraz ja?
A teraz otazky:
Aky je postih ked pride kontrola vsetko budem mat v poriadku akurat povolenie mat nebudem?
Ako dlho trva vybavenie tohoto povolenia?
Kto vsetko moze ziadat odomna povolenie od hygieny?
Je lepsie riesenie zavriet a cakat kym sa vyjadria alebo to nechat bezat a v pripade kontroly mi daju nejaky cas na napravu?
PS: Predavm pochutiny a nealko balene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    daj žiadosť o povolenie prevádzky čím skôr. Oni prídu Ťa pozrieť, spíšu nedostatky, a určia termín dokedy ich máš odstrániť. Ale prevádzkuj ďalej, v prevádzke maj kópiu podanej žiadosti.

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Michal127 Pozri príspevok
    Dobry den
    Mam jeden zavazny problem. Prebral som jednu zabehnutu predajnu zo dna na den. Vybavil som danove, zaregistroval kasy, ohlasil prevadzku, vybavil socialku, popodpisova zmluvy a spustil prevadzku. Avsak teraz som zistil ze musim mat povolenie aj od hygieny. Prevadzka vsak bezi a neviem co teraz. Mam to teraz zavriet a cakat kym sa niekto z hygieny pride na to pozriet? Povodny majitel mal vsetko vybavene mam to vybavovat teraz ja?
    A teraz otazky:
    Aky je postih ked pride kontrola vsetko budem mat v poriadku akurat povolenie mat nebudem?
    Ako dlho trva vybavenie tohoto povolenia?
    Kto vsetko moze ziadat odomna povolenie od hygieny?
    Je lepsie riesenie zavriet a cakat kym sa vyjadria alebo to nechat bezat a v pripade kontroly mi daju nejaky cas na napravu?
    PS: Predavm pochutiny a nealko balene.
    Možno prevádzkovať ďalej, keďže sa nič nezmenilo, treba si však podať žiadosť o vydanie posudku k prevádzke a do žiadosti treba uviesť, že vlastne ide iba o zmenu prevádzkovateľa a prevádzka je nezmenená a bolo by dobré uviesť aj predchádzajúceho prevádzkovateľa, na ktorého bol predtým vydaný posudok k prevádzke od RÚVZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.