Zavrieť

Porady

chybná platba

Prosím potrebujem poradiť :
omylom sme zaplatili DF za predplatné odborného časopisu, ktorý už bol raz objednaný. Takže sme zaplatili suma + DPH a DPH sme si aj odpočítali v štvrťročnom daň. priznaní. Následne sme zrušili duplicitnú objednávku časopisu a peniaze nám zaslali na účet.

??? Neviem ako to zaúčtovať, keďže je tam to DPH ????

normálne by som to riešila cez 379 ale čo s tým DPH ??????????

prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a dobropis neposlali?

    Ak mas 2x fa za predplatne ale kazda je ina, tak to inak nezrusis ako dobropisom.

    jela je offline (nepripojený) jela

    jela
    andreaS Pozri príspevok
    a dobropis neposlali?

    Ak mas 2x fa za predplatne ale kazda je ina, tak to inak nezrusis ako dobropisom.
    nie, žiaden dobropis nemám ???
    Len zaslali peniaze (čo som samozrejme rada) ale neviem ako zaúčtovať ???

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a nejde nahodou o to, ze sa do uctovnictva dostala 2x ta ista faktura a preto ste aj 2x uplatnili dph?

    Ak ano, tak oprava spociva vo vymazani alebo stornovani druhej faktury a druha uhrada bude parovana cez tu prvu fakturu a vratenie tak isto... Islo by potom len o prehradenie 1 faktury a jej nasledne vratenie.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Navrhujem, požiadať o dobropis, čo pochybujem, že urobia, alebo druhá verzia, podať dodatočné DP DPH a DPH na vstupe ponížiť o túto sumu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak Pozri príspevok
    Máš 2 faktúry? Potom by som žiadala o dobropis.
    Lenka, zadávateľka píše, že omylom uhradila predplatné, ktoré už bolo uhradené, tak z toho som vychádzala na podanie dodatočného DP DPH.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak Pozri príspevok
    ale mali dve objednávky, mohli mať 2 fa. Nech zadavateľka upresní.
    Lenka, možno upresní, ak tu kukne, takto musíme len dedukovať. Sama som zvedavá, čo sa z toho vyvŕbi...

    jela je offline (nepripojený) jela

    jela
    Mám dve rôzne faktúry a obe platby boli v roku 2009 -1 Q.
    Ten dobropis som zatiaľ nežiadala. Čakám čo poradíte, aby som išla správnou cestou.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    žiadať dobropis a na jeho zaklade bude upravena dph a vyriesi sa ti aj naparovanie vratenej platby...

    je ale zaujimave, ze danu firmu netrapi vystavenie dobropisu... ako to potom spravia u seba?

    jela je offline (nepripojený) jela

    jela
    skúsim teda požiadať o dobropis a uvidíme. Ale ešte prosím upresniť - a na jeho základe bude upravená dph ( môj mozog má asi obedňajšiu siestu)

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    jela Pozri príspevok
    skúsim teda požiadať o dobropis a uvidíme. Ale ešte prosím upresniť - a na jeho základe bude upravená dph ( môj mozog má asi obedňajšiu siestu)
    na základe dobropisu si vymínusuješ DPH,ktoré si si uplatnila v 1.Q.

    jela je offline (nepripojený) jela

    jela
    mailom som požiadala o dobropis , uvidíme ako budú postupovať, prípadne sa ešte ozvem , zatiaľ všetkým ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.