Zavrieť

Porady

Sťažnosť na nemocnicu

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. Vybavili nás o pol 2!!! Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

evka-janekova Pozri príspevok
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. Vybavili nás o pol 2!!! Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali.
No to mi je luto,ale niekde to je bohuzial este horsie-napr.pre celu Ba a okolie je jedina pohotovost a to na kramaroch,tak si viete predstavit ako to tam vyzera-to mi urcite vsetci rodicia z ba a okolia dosvedcia...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Skús sa prípadne popýtať, či preväz nezvládne bežné chirurgické odd., či je nutné chodiť na pohotovosť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
pridám link : http://lesk.cas.sk/clanok/80553/chce...ostupovat.html
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ak si myslite ze zdravotna starostlivost nebola adekvatna, je mozne podat staznost na riaditelstvo nemocnice pripadne na Urad pre dohlad nad zdravotnout staroslivostou.

Na druhej strane na co presne sa chcete stazovat? Na to ze by si nemocnice zasluzili lepsie financovanie, aby mohlo byt viac ambulancii, viac lekarov, viac sestier, slusnejsie prostredie ktore by urcite pozitivne vplyvalo na pacientov? Tak to aby ste zacali staznost slovami "Vazeny pan premier.." alebo si nasli niekde sukromne zdravotnicke zariadenie s "inymi zdrojmi financovania".

Ked clovek ide do nemocnice, musi ratat s tym ze bude cakat, ze prednost maju nie ti co prisli skor, ale ti co su na tom horsie resp. z nejakeho dovodu ide o urgentnejsi pripad. A vyzbrojit sa trpezlivostou, pretoze nemocnica je plna chorych ludi, ktori su mrzuti a ufrflani.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Evka, skús sa informovať o službách agentúr domácej ošetrovatelskej starostlivosti .

http://www.zzz.sk/?page=adosy

Ak bude schválený avizovaný zákon o úprave pracovnej doby na pohotovosti len do 24.00 hod., situácia na pohotovosti v nemocniciach bude ešte horšia
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
niečo podobné som zažila aj ja. keď som išla na pohotovosť do FNsP Ružinov, spadla som z gauča a mala som opuchnutý malíček na nohe tak som sa bála,že čo to. preplnená čakáreň asi 2 hodiny čakania a na koniec veľmi nepríjemný lekár ale aj sestrička,že ja som neni súrny prípad atď no mala som dosť.dali mi len ibalgin a poslali domov.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Skús sa prípadne popýtať, či preväz nezvládne bežné chirurgické odd., či je nutné chodiť na pohotovosť.
podľa mňa už dávno im mali vypísať lístok na normálnu chirurgickú ambulanciu
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

pasuliatko Pozri príspevok
niečo podobné som zažila aj ja. keď som išla na pohotovosť do FNsP Ružinov, spadla som z gauča a mala som opuchnutý malíček na nohe tak som sa bála,že čo to. preplnená čakáreň asi 2 hodiny čakania a na koniec veľmi nepríjemný lekár ale aj sestrička,že ja som neni súrny prípad atď no mala som dosť.dali mi len ibalgin a poslali domov.
Prepáč pasuliatko, ale narazený palec naozaj nie je súrny prípad...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
Prepáč pasuliatko, ale narazený palec naozaj nie je súrny prípad...
áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
áno zabudla som. ja som písala minulý rok sťažnosť na nemocnicu Ružinov jej vedeniu o tom aký prístup majú niektorí lekári a HLAVNE sestričky na ortopedických ambulanciách v poliklinickej časti. a výsledok? žiaden.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

pasuliatko Pozri príspevok
áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.
Myslím, že si naozaj nebola v ohrození života. Ja som chodila so zlomeným palcom na nohe viac ako rok, myslela som si , že to mám len narazené. To, že bol zlomený som sa dozvedela až pri RTG nohy pre niečo iné a povedali mi, že tam mám starú zlomeninu palca. Nič sa mi nestalo, palec je rovnýakurát, že to vtedy bolelo.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Olice Pozri príspevok
Myslím, že si naozaj nebola v ohrození života. Ja som chodila so zlomeným palcom na nohe viac ako rok, myslela som si , že to mám len narazené. To, že bol zlomený som sa dozvedela až pri RTG nohy pre niečo iné a povedali mi, že tam mám starú zlomeninu palca. Nič sa mi nestalo, palec je rovnýakurát, že to vtedy bolelo.
ved dobre ja nehvorím,že som bola v ohrození života ale o tom neprofesionálnom prístupe toho lekára akým na mňa reagoval. nič viac
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Je pravda, že niektorí lekári a sestričky sa správajú napzaj neeticky, ale na druhej strane, nie vždy sa vedia slušne správať aj pacienti...nie že by som si ich zastávala, ale aj to sú len ľudia a nemajú nervy zo železa...ono totiž niekedy si mnohí pacienti myslia, že sú na tom tak zle, že musia byť uprednostnení...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
Je pravda, že niektorí lekári a sestričky sa správajú napzaj neeticky, ale na druhej strane, nie vždy sa vedia slušne správať aj pacienti...nie že by som si ich zastávala, ale aj to sú len ľudia a nemajú nervy zo železa...ono totiž niekedy si mnohí pacienti myslia, že sú na tom tak zle, že musia byť uprednostnení...
to si dúfam nemyslela na mňa
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

pasuliatko Pozri príspevok
to si dúfam nemyslela na mňa
Nie, to bolo myslené všeobecne
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
Nie, to bolo myslené všeobecne
tak potom áno. to poznám aj ja. a ako som napísala tak hlavne na ortopédií v Ruinovskej poliklinike (tej pri lôžkovej časti)
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Moja mamka pracuje v nemocnici na neurologickom oddelení. Na tomto oddelení majú žalostne málo sestier, takže nestíhajú. Keď sa rodinní príslušníci ozvali, že pacient napr. niečo nedostal, vysvetlia im v akej sú situácii, že nestíhajú. Rodinní príslušníci sami vidia, ako lietajú. Stále im povedia, že sa môžu písomne sťažovať na vedení nemocnice. Niektorí to písomne urobili. Vedenie sa neunúvalo im odpovedať. Takže je všetko po starom. Makajú za 12 tis. v 12 hodinových službách. Písomne sa sťažovali aj sestričky - odpoveď: "Buďte radi, že vôbec dostávate plat a máte prácu". Pre vedenie uzavreté a bodka.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

evka-janekova Pozri príspevok
Dobrý večer,
stala sa nám taká vec. Syn si v sobotu večer obaril rúčku, mal to dosť tak sme nevahali a leteli do nemocnice na pohotovosť. Lenže úrazovka v PB je katastrofa, prišli sme tam o pol 11 večer, v čakarni asi 20 ľudí. Malý plakal až uši trhalo, zaklopala som, ved máme dosť vážny prípad, ešte k tomu dieťa. Asi o 10 min. vyšiel lekár a spýtal sa co sa deje, tak som mu v rychlosti vysvetlila.
Povedal že je ortoped, že musíme počkať na chirurga. Tak sme čakali ďalších 10 min. a to ze neustáleho plakania malého, uz žačínal mať teplotu,nervozni sme boli.
Na lekára ani jedno krivé slovo bol milý snažil sa byť co najemnejši. Obviazal a išli sme s plačom domov.

Dnes som išla na kontrolu, preväz, prišli sme tam o pol 10, čakáren total preplnená ani kde sa posadiť. Vybavili nás o pol 2!!! Ludia frflali, nervozni, každu chvilu prišla sanitka s nejakym vaznym prípadom, čo bol urgentejší. To chápem, vážnosť má prednost. Ked nas konečne zavolala sestrička, za 5 min. to mala previazané.
Povedala, že pokiaľ sa ludia nebudu stažovať na riaditeľstve, tak sa s tým nič neurobí. Jeden lekár na pomerne veľké mesto na úrazovke.
Chcem sa teda spýtať ako mám sformulovať takú sťaznost, aby sa kompetentní konečne rozhýbali.
Maly sa bude liečit asi 3 týždne, a ak tam budeme chodiť každy druhý den na preväz, a vždy po 4 hodiny asi zošediviem.

P.S. - Ked som odchádzali boli tam ludia ktorí tam uz boli ked som prišla a ešte stále čakali.
Ak som dobre pochopila skratku PB, tak sa jedná o nemocnicu v Považskej Bystrici? Ak áno, tak aj tu je jedna forma akou môžeš opísať svoje postrehy a nespokojnosť nemocnici. Aj keď by určite bolo lepšie, keby tam tie príspevky, ktoré tam ľudia píšu zostali zobrazené....
http://www.nemocnicapb.sk/napiste-na...d3=37781&id2=0
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

diabol4 Pozri príspevok
Moja mamka pracuje v nemocnici na neurologickom oddelení. Na tomto oddelení majú žalostne málo sestier, takže nestíhajú. Keď sa rodinní príslušníci ozvali, že pacient napr. niečo nedostal, vysvetlia im v akej sú situácii, že nestíhajú. Rodinní príslušníci sami vidia, ako lietajú. Stále im povedia, že sa môžu písomne sťažovať na vedení nemocnice. Niektorí to písomne urobili. Vedenie sa neunúvalo im odpovedať. Takže je všetko po starom. Makajú za 12 tis. v 12 hodinových službách. Písomne sa sťažovali aj sestričky - odpoveď: "Buďte radi, že vôbec dostávate plat a máte prácu". Pre vedenie uzavreté a bodka.
SÚHLASÍM...pracovala som v nemocnici...je to svätá pravda...lenže toto rodinní príslušníci nevidia...myslia si, že ich príbuzný je tam jediný....nie vždy je to o kvalite práce v nemocnici, ale za to sestričky nemôžu...za to môžu tí, ktorí rozhodujú o tom, koľko sestiet a za aké platy bude robiť na oddeleniach...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
áno ale ja som nevedela,že či nie je náhodou zlomený o to mi išlo.o nič viac...ale aby mi hentak vynadali...to bola sila.
Aj keby bol zlomený , tak malíček na nohe sa do sádry nedáva ....

Je to totiž neuskutočniteľné , proste nedá sa zasádrovať a punktum .

Tiež som chodil jeden čas ako Joffrey de Peyrac

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať