Zavrieť

Porady

soc.poistovna odvody SZČO

Prosím Vás koľko sa od 1.7.2009 platia odvody ako SZCO? Ďakujem Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ichromekova je offline (nepripojený) ichromekova

    ichromekova
    Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Som prihlásená na sociálnej poisťovni ako SZČO. Od 1.7.2009 som zamestnaná, no vznikla mi povinnosť platiť mesačné odvody. Je potrebné odhlásiť sa zo SP ako SZČO keď platím naďalej, ale bude platiť aj zamestnávateľ?
    Ďakujem pekne

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Damián Pozri príspevok
    Prosím Vás koľko sa od 1.7.2009 platia odvody ako SZCO? Ďakujem Lucia
    Výška poistného povinne poistenej SZČO je závislá od výšky vymeriavacieho základu vypočítaného z DPFO za rok 2008.
    Poistné do SP si vypočítaj napríklad tu.
    Kalkulačka na výpočet poistného pre SZČO od 1.7.2009
    __________________
    Katija
    Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    ichromekova Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Som prihlásená na sociálnej poisťovni ako SZČO. Od 1.7.2009 som zamestnaná, no vznikla mi povinnosť platiť mesačné odvody. Je potrebné odhlásiť sa zo SP ako SZČO keď platím naďalej, ale bude platiť aj zamestnávateľ?
    Ďakujem pekne
    Ak si sa stala od 1.7.2009 povinne poistenou SZČO a činnosť SZČO stále vykonávaš, tak nemáš zákonný dôvod odhlásiť sa zo SP.
    Budeš mať súbeh povinných poistení a platiť poistné bude aj zamestnávateľ, aj ty ako zamestnanec+SZČO.
    __________________
    Katija
    Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Prosím Vás, už sa vie, aká je hranica príjmu SZČO v roku 2009, pri ktorej sa stane povinným platcom do Sociálnej poisťovne? Viem, že v roku 2008 bola hranica príjmu 3.546, Eur, koľko to bude v roku 2009? SzabM

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SzabM Pozri príspevok
    Prosím Vás, už sa vie, aká je hranica príjmu SZČO v roku 2009, pri ktorej sa stane povinným platcom do Sociálnej poisťovne? Viem, že v roku 2008 bola hranica príjmu 3.546, Eur, koľko to bude v roku 2009? SzabM
    3834,96€

    soc.poistovna odvody SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.