Zavrieť

Porady

číslovanie VPD a PPD

toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

ahojte,
viem že sa tu už otom veľa popísalo, ale aj tak mám v tom chaos. v JU začínam. priatel začal robiť na živnosť od júna 2009. ako mám číslovať VPD a PPD. môže byť napr. aj takto 01/2009, ďalej 02/2009. alebo to mám mať nejaký presný formát? viem , že majú byť číslované chronologicky. dakujem za odpovede
Usporiadat
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

Ja čísľujem:
VPD9/001 a PPD9/001
VPD a PPD sú prijímové a výdavkové pokladničné doklady
9 - rok 2009 a 001 je poradové číslo.

Niekto čísľuje: PD a VD - výdavkové a prijímové doklady a poradové číslo, napr. PD001 atď.

Je to na tebe
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Ja číslujem mesačne V0901-01, V0902-01, V0903-01 a pod. Prššla som na tento spôsom zámerne, lebo podnikateľ mi častokrát dá oneskorene doklady, ktoré následne ľahko zaradím.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

toju Pozri príspevok
ahojte,
viem že sa tu už otom veľa popísalo, ale aj tak mám v tom chaos. v JU začínam. priatel začal robiť na živnosť od júna 2009. ako mám číslovať VPD a PPD. môže byť napr. aj takto 01/2009, ďalej 02/2009. alebo to mám mať nejaký presný formát? viem , že majú byť číslované chronologicky. dakujem za odpovede
Doklady sa majú číslovať, tak ako uvádzaš, chronologicky vzostupne. Formu si zvolíš sama.
Napr. P(V)/09/000, PPD(VPD)/09000, P(V)/000, ..... a pod. Pozri už založené témy
Číslovanie dokladov v JU
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Softy sami číslujú pokladničné doklady, priznám sa, že u mesačných platiteľov si pokladňu dám prečíslovať podľa dátumu vždy po podaní DP DPH, u štvrťročných po uplynutí kvartálu. Software väčšinou čísluje zvlášť PPD a zvlášť VPD, v MRP Dos čísluje 1,2,3 bez toho aby som tam zadávala mesiac, alebo akýkoľvek iný či už numerický alebo alfanumerický znak.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ale win mrp neprečísluje doklady, musela by si doklad po doklade prečíslovať. Ja každý mesiac čakám, kedy dostanem všetky pokl. doklady z mesiaca a všetky zoradím podľa dátumu a až tak nahadzujem. Mám číslovania podľa prevádzok.
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

proste číslovať chronologicky od č. 1 do č x, žiadne lomítka rokov ani mesiacov - veď ďalší povinný údaj je dátum.
formát v programoch býva napr. VD- 0001 alebo VPD- 0001, ručne na pokladničný doklad môžeš písať len proste čísla bez núl vľavo, teda 1,2,3 xx 215,216 a podobne. nezabudni na iné povinné údaje na dokladoch.
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

dakujem za odpovede. ešte jedna otázka ohladom VPD a PPD, ja budem vypisovať jeden VPD al. PPD k viacerým dokladom z jedneho mesiaca(toho isteho bsahu, napr. nakup kanc. potrieb), viem ze datum na VPD dam z posledneho dokladu, ale otazka je musim vypisovat komu to bolo zalatene? co tam napisem ked su doklady od roznych predajni.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Píšeš meno zamestnanca, ktorý predložil doklady a dostal ich uhradené z pokladnice ...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Jana2004 Pozri príspevok
Ja číslujem mesačne V0901-01, V0902-01, V0903-01 a pod. Prššla som na tento spôsom zámerne, lebo podnikateľ mi častokrát dá oneskorene doklady, ktoré následne ľahko zaradím.
Doporučujem Ti na konci účtovného obdobia, keď sa robia inventúry, vyrobiť ešte jednu: "Inventúra použitých čísiel dokladov".
Január V0901-01 až V0901-xxx
Február ....

Aj do Smernice o účtovníctve dopísať vetu, že číselné rady sa budú používaťV0901, V0902,....
Aby prípadná kontrola neargumentovala, že jej nie je jasná chronológia dokladov.
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

nie ja som to myslela tak s tymi VPD ked cih robim k vydavkovym dokladom za materiál, kancelarske potreby nie pre zamestnanca . prsote ked zivnostnik zaplati v obchode v hotovosti za kanc. úpotreby napr. ma doklad kt. si môze zauctovat, tak k nemu musim napisat VPD. a ked mam viac dokladov za kanc. potreby z jedneho mesiaca ale z roznych predajni....tak co napisat tam ? vyplatene komu?...robim hromadne 1VPD k blockom
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

toju Pozri príspevok
nie ja som to myslela tak s tymi VPD ked cih robim k vydavkovym dokladom za materiál, kancelarske potreby nie pre zamestnanca . prsote ked zivnostnik zaplati v obchode v hotovosti za kanc. úpotreby napr. ma doklad kt. si môze zauctovat, tak k nemu musim napisat VPD. a ked mam viac dokladov za kanc. potreby z jedneho mesiaca ale z roznych predajni....tak co napisat tam ? vyplatene komu?...robim hromadne 1VPD k blockom
Ja píšem meno SZČO, pretože v mojom prípade on všetko nakupuje. A asi tak to bude aj u teba
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

cize napr. nakup kanc. potrieb, posledny blocek...napisem datum napr. 30.4.2009, a vyplatene komu dam toho komu robim účtovníctvo, teda toho živnostníka? hm?- dpbre som to pochopila?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

toju Pozri príspevok
cize napr. nakup kanc. potrieb, posledny blocek...napisem datum napr. 30.4.2009, a vyplatene komu dam toho komu robim účtovníctvo, teda toho živnostníka? hm?- dpbre som to pochopila?
ano, v opačnom prípade by si tam musela dať meno pracovníka konkrétneho obchodu. Ak tam dáš TESCO, tak v tom Tescu si neplatila budove, ale konkrétnemu človeku za pokladňou.
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

hmm. a to nie je take cudne, ze ja platim a vyplatene komu dam vlastne seba(keby som bola ja ten zivnostnik) hmmm. a je to fakt tak? tu sa o tom tolko pisalo uz mam hlavu jak melon z toho
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

toju Pozri príspevok
hmm. a to nie je take cudne, ze ja platim a vyplatene komu dam vlastne seba(keby som bola ja ten zivnostnik) hmmm. a je to fakt tak? tu sa o tom tolko pisalo uz mam hlavu jak melon z toho
Pýtaš sa, či je to tak, fakt... tak si z toho čo tu je popísané niečo vyber, čo sa ti pozdáva najviac. Ja to robím takto
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

ok. dakujem. a robis to tak aj ked vypisujes VPD len k jednemu blocku?tak ako zacnem tak by som mala asi pokracovat vo vypisovani ze?
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

dakujem. a robis to tak aj ked vypisujes vpd pre jeden blok?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

VPD vypisujem ku každému bločku = nie je ich u mňa tak moc. Ale bločky za PHL píšem za celý mesiac na jeden VPD
0 0
toju toju

toju je offline (nepripojený) toju

aha oki. dakujeeeem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

odkedy som musela hladat v halde dokladov rucne konkretny blok tak vypisujem zasadne vzdy na konkretnu firmu...

a ked treba nieco najst, tak to najdem skoro ihned v softe a potom raz-dva vyhladam medzi dokladmi...

a priznam sa este, ze v jednej firme, kde robim, mam kolegynu ktora ma na starosti prave pokladnu tak ma ide porazit z toho, ze tam uvadza nazov zamestnanca alebo konatela... to by potom mala uctovat cez interny doklad a zalohu... mam rada, ked je hned jasne kde to bolo kupovane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať