Zavrieť

Porady

úhrada z iného účtu

Ahojte poraďáci, mám tu problém jeden:
konateľ je konateľom v 2 firmách - na firmu A prišla faktúra za telefóny, ale pomýlil sa a bola uhradená z účtu firmy B.
Nevedeli by ste mi poradiť ako by sa to dalo preúčtovať (alebo či by sa to nemohlo dať ako nejaký "nenávratný príspevok" firme A alebo ako by som to poriešil)

pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dufulus Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, mám tu problém jeden:
    konateľ je konateľom v 2 firmách - na firmu A prišla faktúra za telefóny, ale pomýlil sa a bola uhradená z účtu firmy B.
    Nevedeli by ste mi poradiť ako by sa to dalo preúčtovať (alebo či by sa to nemohlo dať ako nejaký "nenávratný príspevok" firme A alebo ako by som to poriešil)

    pekný deň
    Riešení by sa našlo viacero...
    jedno z nich: pošlite firme B úhradu za telefon a vyžiadajte si kopiu bankového výpisu o úhrade faktúry za telefon operátorovi; túto kopiu si priložte k vášmu bankovému výpisu.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    S tým by som si nerobil ťažkú hlavu. Ak sa na omyl prišlo hneď, previedol by som jednoducho príslušnú čiastku z firmy A na firmu B, vo forme B by som pohyby účtoval cez 261 (v JÚ cez priebežnú položku) a vo firme A by som prevod považoval za úhradu predmetnej faktúry. K omylom prichádza, keď niekto disponuje viacerými účtami a je zbytočné si tým komplikovať život.

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    ďakujem, toto druhé sa mi páči viac
    takže musím mu povedať nech prevedie peniaze cez účty

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dufulus Pozri príspevok
    ďakujem, toto druhé sa mi páči viac
    takže musím mu povedať nech prevedie peniaze cez účty
    Dufulus, moja rada je taká istá, len vyjadrená inými slovami , ďakujem za ocenenie.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    liba2 Pozri príspevok
    Dufulus, moja rada je taká istá, len vyjadrená inými slovami , ďakujem za ocenenie.
    Presne tak.

    Dokonca, je tam rada naviac ....doložiť kópiu výpisu firmy B (ak by niekedy bola reklamácia úhrady atĎ ...je doklad čo sa dialo, ako bola faktúra za telefón uhradena).

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    no ja viem, ale prišlo mi tam zbytočné to vymieňanie faktúr ...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    dufulus Pozri príspevok
    no ja viem, ale prišlo mi tam zbytočné to vymieňanie faktúr ...
    Nie faktúr kópií bankových výpisov, ktoré preukazujú, že úhrada išla dodávateľovi sluzby .

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Ja mam podobný problém. Faktúra firmy A, bola uhradená z účtu firmy B v sume 5000 €. Ako by sa dalo preučtovať, v tom prípade, že firma B má nesplatenú pôžičku u firmy A vo výške 7500 €. Aby sme nemuseli posielat peniaze firme B, mohli by sme uvažovať o čiastočnom splatení pôžičky?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    zuzanask Pozri príspevok
    Ja mam podobný problém. Faktúra firmy A, bola uhradená z účtu firmy B v sume 5000 €. Ako by sa dalo preučtovať, v tom prípade, že firma B má nesplatenú pôžičku u firmy A vo výške 7500 €. Aby sme nemuseli posielat peniaze firme B, mohli by sme uvažovať o čiastočnom splatení pôžičky?
    Ja by som to asi nesplietala, nech sa firma A s firmou B vysporiada za omylom zaplatenú faktúru podľa predchádzajúcich návodov, a potom keď firma B bude mať vrátené peniaze nech ich prevedie na firmu A, teda tú splátku pôžičky

    úhrada z iného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.