Zavrieť

Porady

Mallorca

Chystáme sa na dovolenku na Mallorcu /ešte to nie je isté/ a chcela by som sa spýtať toho kto tam už bol aký má názor, prípadne poradiť CK a na čo je dôležité prihliadať pri výbere dovolenky na Malorcu.
Ďakujem.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som bola vlani...nebola som najspokojnejšia..ale zase ani vyslovene sťažovať sa nemôžem. Treba si stanoviť kritéria, ktoré na dovolenku máš..napr. all inclusive, pláž pri hoteli...alebo stačí ďalej, chceš animácie, alebo pokoj a radšej prechádzky ... A potom si vyber hotel a dobre čítaj v katalógu ..aj medzi riadkami.... Ak nejaký vyberieš - pohľadaj na internete recenzie o ňom a tak si vyberaj. Odporúčam...ak je možnosť v hoteli , priplatiť si za izbu s výhľadom na more, lebo slovenské cestovky majú poväčšine nie najlepšie situované izby.... Inak ja som bola vlani tu...
http://www.travel.sk/dovolenka/spani...peymar-57.html
Čo mi vadilo...veľmi podchladené priestory jedálne, podchladené nápoje, strava prispôsobená zrejme nemeckým klientom - veľa vyprážaných jedál..a nič španielske, minimum ovocia a zeleniny. A bodka na záver..ako nám posledné ráno pri odovzdaní kľúčov dali dole náramok, tak sme sa tam už nesmeli ani napiť.... s čím som sa v iných krajinách nestretla. Dobre, že sme leteli na obed.... Ostatní zo zájazdu nadávali veľmi..jednak na zlé izby, jednak na nudu..ale to podľa mňa vyplývalo z toho, že dobre nečítali o hoteli a stredisku...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Puccer Puccer

Puccer je offline (nepripojený) Puccer

rezort Cala Mandia (Insotelhotelgroup.com)

Boli sme tam v roku 2007. Je to hotel skor pre rodiny s detmi. Hotel je od mora cca 5min chodze. Ale inac boli sme velmi spokojni, vyborna pestra strava, slovensky animatori. Mallorka je mala a v pripade zapozicania auta sa da behom nejakych dvoch dni celkom slusne prejst.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Puccer Pozri príspevok
rezort Cala Mandia (Insotelhotelgroup.com)

Boli sme tam v roku 2007. Je to hotel skor pre rodiny s detmi. Hotel je od mora cca 5min chodze. Ale inac boli sme velmi spokojni, vyborna pestra strava, slovensky animatori. Mallorka je mala a v pripade zapozicania auta sa da behom nejakych dvoch dni celkom slusne prejst.
Bola som tam minulého roku v tom istom hoteli cez cestovku Hydrotour. Boli sme veľmi spokojní.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Bol som iba u znamej nie cez cestovku a bol som spokojny, cez cestovku by som nesiel, lebo beru za Mallorku nekrestanske peniaze. V Egypte je podla mna lepsie. Je to ostrov Nemcov.
0 0
andy5581 andy5581

andy5581 je offline (nepripojený) andy5581

Možno by sme išli aj do Egypta ale problém je v tom, že nemáme pas a za ten poplatok čo dáme za pas by sme si radšej priplatili na dovolenke. Uvažovali sme aj nad gréckymi ostrovmi.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Inak pred 11 rokmi som bola na Malorke v hoteli Maria-Eugenia...tam bolo veľmi dobre, boli sme maximálne so všetkým spokojní...škoda len, že ho prestali naše cestovky ponúkať.
0 0
andy5581 andy5581

andy5581 je offline (nepripojený) andy5581

Sama neviem ako sa rozhodnúť. Dnes chceme ísť do cestovky si objednať zájazd. Najradšej by som chcela ísť na nejaký ostrov. Hlavne chcem aby bolo čisté more. Kde odporúčate nejakú dovolenku?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Mne sa páčilo aj na tejto pláži na Rhodose. Je tam viacej hotelov.




http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=907

(z tohto hotela nie je síce priamy výhľad na more, ale je pekný a v prijateľnej cene v LM).
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Hvar, Korčula by som odporucal.Krajsie ako Mallorka. Ale EGYPT je NO 1
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

Ja som bola na Mallorce pred tromi rokmi-služobne, mne sa veľmi páčilo, no pravda je že som to mala zamerané skôr na poznavanie. Ostrov, pláže, krajina nádherná, no s hotelmi a stravou som nebola moc spokojná, zažila som už lepšie. Napr. Turecko a Egypt je No1
Ani grécke ostrovy nie sú zlé, hlavne zakynthos, kos a kefalónia..
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
My sme boli davnejsie na Mallorce v hoteli Saga, no vsetko bolo Ok, ubytovanie, strava,plaz blizko, ale... plaze preplnene a nikoho netrapi, ci si mas kde lahnut, voda priserne tepla a naramny hluk. Ale su tam aj tichsie miesta.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja som bola na Mallorce pre ddvomi rokmi tu:http://www.satur.sk/cala-marsal/p=dG...1lPTEwOTI5Ng==
Čo sa týkalo hotela tak:
čistota bola OK
tak ako píše aj Daniela SL, všetky spoločenské priestory podchladené
Okolie, nebolo nič moc. Bola to dedina, v ktorej dokopy nič nebolo. Ked sme chceli niečo vidieť museli sme si za tým vycestovať.
Napr. už viem že keby som si ešte raz vyberala Mallorcu išla by som napr. do tejto časti Cala D´Or, tam to už bolo živšie a krajšie.
Na konci pobytu ma ešte nemilo prekvapila situácia, mali sme letieť až večer o deviatej, izby bolo nutné vypratať do desiatej, od delegáta nám bola prisľúbená jedna izba pre potreby osprchovania sa, prezlečenia. V ten deň strašne pršalo a bola zima. Žiadnu izbu sme nedostali a boli sme nútení čakať na recepcii na ktorej išla klíma. Moja dcéra v ten deň dostala 40 stupnové horúčky, žiadala som izbu tak mi na hoteli bolo povedané, že ju nemáme k dispozícii, potom som už bola ochotná si zaplatiť na pol dna izbu, no žial pre preplnenosť hotela to nebolo možné. Toto bolo pre mňa veľkým sklamaním.
a viem že už nikdy nepojdem cez Satur.
0 0
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

Ja som bola na Mallorce pred tromi rokmi-služobne, mne sa veľmi páčilo, no pravda je že som to mala zamerané skôr na poznavanie. Ostrov, pláže, krajina nádherná, no s hotelmi a stravou som nebola moc spokojná, zažila som už lepšie. Napr. Turecko a Egypt je No1
Ani grécke ostrovy nie sú zlé, hlavne zakynthos, kos a kefalónia..
0 0
klapka klapka

klapka je offline (nepripojený) klapka

Ahoj, my sme boli na Mallorce pred mesiacom, v stredisku Paguera, hotel Palmira Beach, boli sme spokojni.

Na co prihliadat pri vybere -no to zavisi od Tvojich preferencii, ci idete ako par, partia alebo rodina, ci chcete klud alebo party a pod. Mallorca menej autenticka ako grecke ostrovy, ale ma nadherne prirodne scenerie, uzasne plaze, hory.... uzasne cyklotrasy. Oplati sa zdvihnut zadok z hotela a urobit si okruznu jazdu po ostrove, vonu Spanielska najdes v sezone totiz iba vo vnutrozemi.

Treba sa vsak pripravit na fuuuury nemeckych turistov a o nieco menej (ale stale dost) anglickych turistov. Mimo sezony skor dochodcovskeho veku, v sezone zas mladych a zabavychtivych, ktori vedia dovolenku zneprijemnit, najma ak hladas klud (v tom pripade pozor na Magaluf, Palmu, S´Arenal - uplne najhorsie). Turisticke strediska maju pramalo spolocne so Spanielskom, servirovane jedla, napoje, "kulturny program" (rozumej vecerna ziva hudba pri syntaku) - vsetko je nemecke alebo britske. Paguera je napr. dost nemecka, skor zozenies Bratwurst ako Paellu a kusok od Paguery je Magaluf - tam to bol samy Brit a primerane to tam aj vyzeralo (ze fuj). Nas najtraumatickejsi zazitok bol odlet - letisko bolo plne, zachodov malo a kazdy jeden bol obsadeny grcajucimi Britkami


Este jeden tip - Mallorca a Spanielsko vobec sa daju ovela vyhodnejsie zohnat cez rakuske cestovky, my sme boli cez ruefa.at, konkretne alltours a boli sme max. spokojni, vyslo to o takmer 300 EUR na osobu menej ako ten isty zajazd v tom istom termine cez nasu CK.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Malorka - jednoznačne Cala Ratjada - hotel & SPA S ENTRADOR -super alebo LUX - tu s výhladom na more. cca 200-300 m od hotelov Nádherná pláž Cala Guya : piesok + píniový lesík okolo celej pláže,číra voda. aj CK Neckerma.
Perfektne sú večerné prechádzky pri mori alebo po asfaltke do rušného centra a k prístavu cca 15-20 min. Síce je to ďalej od hotela, ale pohyb je pohyb :-) , ehm a v okolí hotela ticho :-)
0 0
MaryPe MaryPe

MaryPe je offline (nepripojený) MaryPe

Caute poraďaci!

Vedeli by ste mi poradiť, cez akú cestovku je najlepsie ist na Mallorcu, pretoze ako hľadam tak hľadám, stale pýtaju nekresťanske peniaze. Chcela by som sa upriamiť na oblasť El Arenal.Mate s tým skúsenosti?

ďakujem za prispevky
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Dobre by bolo si najskôr vybrať nejaký hotel v danej oblasti a potom popozerať cestovky.
EL Arenal
5 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Presne tak najprv vybrat hotel.Tu su nejake recenzie:

http://www.tripadvisor.com/Hotels-g2...ds-Hotels.html

A potom uz len pohladat niekoho s najlepsou cenou.
1 0
korma korma

korma je offline (nepripojený) korma

MaryPe Pozri príspevok
Caute poraďaci!

Vedeli by ste mi poradiť, cez akú cestovku je najlepsie ist na Mallorcu, pretoze ako hľadam tak hľadám, stale pýtaju nekresťanske peniaze. Chcela by som sa upriamiť na oblasť El Arenal.Mate s tým skúsenosti?

ďakujem za prispevky
EL ARENAL je super -ľahká dostupnosť do Palma de Mallorca sú CK ktoré sa špecializujú na ESP,resp.skús rakúske CK (neviem či môžem menovať?...aby som niečo neporušila -som tu nová)
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

A nebol niekto v Palmanove, konkrétne hotel Delfin Playa?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať