Zavrieť

Porady

Mzdy zamestnancom

Ahojte, chcem sa opýtať či môžem siahnuť na platy zamestnancom pretože nesplnili plán. V pracovnej zmluve majú jasne napísanú hod. sadzbu a viac im nič nedávame. Ako to potom dám do výplaty? Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    31Jankal Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať či môžem siahnuť na platy zamestnancom pretože nesplnili plán. V pracovnej zmluve majú jasne napísanú hod. sadzbu a viac im nič nedávame. Ako to potom dám do výplaty? Dakujem za odpovede
    Ak majú pevnú hodinovú sadzbu, a oni hodiny v mesiaci odpracovali, na mzdu im siahnuť nemôžeš.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Ja si to tiež myslím, ale šef na tom trvá ked sa flákajú a nerobia tak ako majú. Ide o to že sme si dali niekde inde šiť to isté v takom istom pomere ako šili aj oni a tam to spravili rýchlejšie a on ich chce za to potrestať a siahnuť im na peniaze, pretože sa to nestalo prvýkrát. Co teraz?
    Keby im dával prémie tak nech im ich odoberie ale z pevnej hod. mzdy?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    31Jankal Pozri príspevok
    Ja si to tiež myslím, ale šef na tom trvá ked sa flákajú a nerobia tak ako majú. Ide o to že sme si dali niekde inde šiť to isté v takom istom pomere ako šili aj oni a tam to spravili rýchlejšie a on ich chce za to potrestať a siahnuť im na peniaze, pretože sa to nestalo prvýkrát. Co teraz?
    Keby im dával prémie tak nech im ich odoberie ale z pevnej hod. mzdy?
    S tarifným platom nič neurobíš. Plnenie plánu treba riešiť cez pohyblivú zložku mzdy - prémie, odmeny ...

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dnes máme výplaty a oni mi to zdôvodnili s tým že ked budú so založenými rukami celý den sedieť tak im to musí aj tak zaplatiť? Chcejú urobiť dodatky k pracovným zmluvám. Môžete mi poradiť ako by to malo vyzerať? Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    31Jankal Pozri príspevok
    Dnes máme výplaty a oni mi to zdôvodnili s tým že ked budú so založenými rukami celý den sedieť tak im to musí aj tak zaplatiť? Chcejú urobiť dodatky k pracovným zmluvám. Môžete mi poradiť ako by to malo vyzerať? Dakujem
    Tarifnú mzdu majú vyššiu ako je minimálna mzda ?

    Inak im môže dať výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm. d/

    § 63 Výpoveď daná zamestnávateľom

    (1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak

    ...
    d) zamestnanec

    4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,
    Naposledy upravil veronikasad : 10.07.09 at 06:46

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Majú o pár centov viac 2,16 a 1,93€. A nejaké dodatky by sa nedali spraviť? A to tak že by sme im tam dali minimálnu hod. mzdu a potom nejaké prémie alebo odmeny k tomu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.