Zavrieť

Porady

Prosba o pravnicku radu-Zmluva o vystavbe bytu

Zdravim Vas.

V auguste tohoto roku 2009 kolaudujeme byt.
So stavitelom a obstaravatelom bola v jenuari 2008 uzatvorena zmluva o vystavbe bytu,boli vytvorene 4 originaly,z toho 1 samozrejme pre nas...
Zial,nas original uz neexistuje,nie nasou vinou,ale to tu nejdem rozoberat,takze doma nam ostala len Okresnym Uradom overená kopia...

Prosim Vas o rady...
*1. Ked budem v buducnosti preukazovat, ako som sa dostal k bytu, OBSTOJIM S TOU KOPIOU?Res. je nutne vlastnit tuto zmluvu?
*2.Ak nie ,existuje moznost ako opat ziskat Original?Res.ako ziskat dokument,kt. 100%ne postaci na dokladovanie vlastnictva bytu?

Dalej,pokial je v zmluve ciastocne chybne (drobna chyba) uvedene cislo parcely,ale na katastri mi predsalen PRIZNALI VLASTNICTVO „707-ROZOSTAVANY BYTOVY DOM“ uz pod spravnym cislom parcely(pretoze v ziadosti o zapis na LV som ho uviedol spravne podla pokynov stavitela) a so spravnym cislom podielu na spolocnych castiach domu, *3 je tato zmluva platna a nehrozia mi v buducnosti problemy na katastri?

4.Mozem dokladovat nadobudnutie aj inak ako tou zmluvou?

Vdaka za ochotu
s pozdravom Pauli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prosba o pravnicku radu-Zmluva o vystavbe bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.