Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie doplatku po reklamácii

Dobry den !
Prosim o radu. Pri reklamacii tlaciarne nam v predajni vratili celkovu sumu a nasledne sme kupili inu, drahsiu tlaciaren. Ako mam zauctovat vratenie penazi pri reklamacii tlaciarne ? V penaznom denniku som to zauctovala ako prijem do pokladne " iny nezdanitelny prijem " a zapisala som to aj do DPH, no pri priprave 1/4 DPH mi to vyhadzuje ako chybu - Prislusny zaznam v evidencii DPH nema ziadnu navaznost na evidenciu pohladavok.
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    257 Pozri príspevok
    Dobry den !
    Prosim o radu. Pri reklamacii tlaciarne nam v predajni vratili celkovu sumu a nasledne sme kupili inu, drahsiu tlaciaren. Ako mam zauctovat vratenie penazi pri reklamacii tlaciarne ? V penaznom denniku som to zauctovala ako prijem do pokladne " iny nezdanitelny prijem " a zapisala som to aj do DPH, no pri priprave 1/4 DPH mi to vyhadzuje ako chybu - Prislusny zaznam v evidencii DPH nema ziadnu navaznost na evidenciu pohladavok.
    Dakujem za radu.
    Reklamačný list je podkladom pre zápis do knihy pohľadávok. Pri zaúčt.príjmu v hotovosti zároveň zaúčtuješ úhradu pohľadávky.
    Je to POZD, lebo pri kúpe si účtovala VOZD, či nie?

    Zaúčtovanie doplatku po reklamácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.