Zavrieť

Porady

1/4ročný prehľad a riadok D

Prosím Vás, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti pri vypĺňaní 1/4 ročného prehľadu a riadku D na ňom. Ide o riadok Suma rozdielu daňového bonusu.

Doteraz som bola zvyknutá totiž vypĺňať tento riadok len vtedy, ak som si skutočne chcela požiadať o vrátenie sumy daňového bonusu, ktorú som vyplatila z prostriedkov zamestnávateľa. A vprípade, ak som tento riadok nevyplnila, tak som nechala v riadku D = 0 a tento rozdiel som si odpočítala od preddavkovej dane až nasledujúci kvartál.

Momentálne mi na DU tvrdia, že riadok D má byť vyplnený VŽDY - aj vtedy, ak si nežiadam o daňový bonus.

Máte s tým niekto tiež takúto skúsenosť????

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Majú pravdu, je to tak aj v poučení na vyplnenie prehľadu.
    Ak žiadaš o vrátenie bonusu vypĺňaš II. časť. Ak nie, tak nevyplníš.

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť. Založili sme s.r.o. a na DU sme sa zaregistrovali aj za platcu dane zo závislej činnosti (pre istotu). Zatiaľ však žiadneho zamestnanca nemáme. Musím podávať na DU štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch na daň?
    A druhá otázka. V druhej sro-čke už nemáme zamestnancov. Registrovaný za platcu dane zo závislej činnosti na DU sme však ostali (možno niekedy v budúcnosti). Musíme podávať štvrťročný prehľad alebo stačí na DU napísať, že momentálne nezamestnávame žiadnych zamestnancov. Čo by ste mi odporučili.
    Ďakujem

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ak im neoznámiš, že nikoho nezamestnávaš, tak musíš podávať štvrťročné prehľady + hlásenie ročné.
    Ahoj sisas,
    sú dve možnosti - buď s.r.o. odhlásiš z DÚ ako zamestnávateľa
    a nemusíš podávať žiadne kvartálne alebo ročné hlásenia alebo budeš vedený ako zamestnávateľ a každý kvartál podáš v zákonnom termíne hlásenie ako aj hlásenie ročné, pozor, to isté platí aj pre zdravotné poisťovne a Soc.poisťovňu - žiadajú výkazy, keď si vedený ako zamestnávateľ, aj nulové.Janka

    1/4ročný prehľad a riadok D

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.