Zavrieť

Porady

objednávky

Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sklenkova
    Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

    Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.
    Ivka, ja si vždy nechám kópiu objednávky, tak mám posledné číslo, ktoré bolo vydané. Nezapisujem, ale odkladám kópie.
    K PÚ - pozri si Svokrinu kuchyňu, myslím, že ti dá veľa. Keď pochopíš, čo sú aktíva a pasíva, máš vyhraté! Zo začiatku budeš mať z toho "mišung", ale potom sa to utrasie. Ale to musíš chcieť ty sama.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja objednávky si tiež len založím.
    PU - daj si vyhľadávanie, už sa spomínalo tu dosť kníh ohľadom začiatku s PU.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    sklenkova
    Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!
    joooj.. moja zlatá, z tých zákonov sa aj nám parí hlavička.. ale dobrá kniha na podv. účto je od cenigovej

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    sklenkova
    Ja som si to prečitala a rozumiem tomu,veď už 5 rokov čo sa starám o dom kontrolujem si inventúry a ona mi to dáva v tých súvahách, ale ja som mala na mysli nejaké knihy,trebárs z Poradcu alebo neviem,lebo čítam zákon o DPH a všelijáké iné a už mi z toho šibe!
    Vieš Ivka, ak to nepôjde, máš proste na niečo iné, a nie na toto! Ja si tiež nešijem šaty sama, a aj na trvalú chodím ku kaderníčke. Potom už len odporúčam siahnuť na dobrej účtovníčke, v Bratislave ich je spústa, vidím to na Porade. A sú šikovné.

    janka303 je offline (nepripojený) janka303

    janka303
    Ja objednávky vyhotovujem trikrat . originál pre dodavateľa, jednu kopiu pre mňa k fakture a druha kopia ostava v knihe objednávok. najlepšie su tie samoprepisovacie.
    Ta svokrina kuchyňa je fakt super, odporúčam.


    sklenkova
    Prosím Vás, musím objednávky nejako zapisovať, lebo ja ich len za celý mesiac scvaknem a odložím. Stačí to?

    Mám sa ísť učiť podvojné účtovnictvo a neviem čo by som si mala vopred pozrieť,čítam bársčo a mám pocit že neviem ani to čo na začiatku. Ďakujem za radu.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ja sa chcem spýtať: objednávky nám chodia e-mailom, nemáme ich číslované, (ale podľa času vieme zistiť poradie objednávok). Je to problém, ak objednávky nečíslujeme?
    Ďakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja tiež nemám očíslované objednávky, iba dátum mám, a som spokojná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.