Zavrieť

Porady

krátkodoby majetok?

prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivustek Pozri príspevok
    Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.
    Spočítať všetky výdaje na nákup materiálu na zhotovenie postelí /prácu živnostníka nepočítať/ = súčet : počet postelí = cena za jednu posteľ .

    Súhlasím so zápisom do evidencie KM, nakoľko je to jeho OM.
    Takto by som aj ja postupovala .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    toju Pozri príspevok
    prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
    Ano, dokonca by som povedal že musíš, pretože toto zariadenie má životnosť dlhšiu ako 1 rok a aj cena nie je zanedbateľná a pri prípadnej oprave, môžeš dať výdavok do nákladov.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    toju Pozri príspevok
    prosim o radu.som zaciatocnik v ju mozem zaradit v alfe kompresor v hodnote 702,80 EUR a tlačiareň v hodnote 90 EUR do kratkodobeho majetku? dakujem .
    V súlade s platnými predpismi môžeš majetok považovať za zásoby a je povinnosť ho evidovať v operatívnej evidencii krátkodobého majetku.
    Evidencia nesúvisí so samotným softwarom ale s platnými predpismi.

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    A MUSIM NA TIE veci v majetku nalepit to inventarne číslo kt. mi v alfe priradi? a na konci roka sa robi inventarizacia?dakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nemusíš nalepiť žiadne číslo a invetarizáciu urobíš, inak by si nezistila, čo je potrebné či už z takého, alebo onakého dôvodu vyradiť.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ivustek Pozri príspevok
    Živnostník zakúpi drevo na výrobu postelí, ktoré si zhotoví sám a používa ich v súvislosti s podnikaním/ubytovanie/. Nákup dreva bol zaúčtovaný do VOZD a prijatý na sklad. Následne bolo drevo vydané zo skladu do spotreby na výrobu vlastných postelí.Mám zaevidovať tieto postele do krátkodobého majetku? Ak áno v akej sume? Zrátať všetky náklady na ich výrobu /drevo,lak, kovanie/? Predom ďakujem za radu.
    posúvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.