Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť včiel?

Dobrý deň, mám taký "menší" problém...

Ráno som bol na záhrade, ničoho čudného som si nevšimol, idem si pred hodinkou na záhradku znovu, a hľa - včely! Roj asi veľkosti dospelého pudlíka

Tak ma napadlo, že by záhradkári tuná na fóre vedeli poradiť, ako sa ich zbaviť? Pokúšali sme sa ich vydymiť, po takmer hodine sme ich z konára vyhnali, no čo tie vybité... neurobili - premiestnili sa v kľude na vedľajší strom a otravujú ďalej. Neboli by ani tak problémom, ale doma máme dvojročné dieťa, ak by sa niečo stalo... Ach jaj nechcem pomyslieť na švagrininu reakciu.

Ak by niekto vedel, bol by som vďačný. Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Pravdepodobne sa vyrojil a usiel nejaky roj miestnemu vcelarovi. Taky roj az tak daleko neuleti. Takze treba ho najist - on sa uz o neho postara. Ak by som nenasiel majitela, poziadal by som akehokolvek vcelara v okoli o pomoc.

    Moja rada:
    - opytal by som sa susedov, pripadne starostu ci nevedia kto ma v okoli vcely.
    - pripadne by som zavolal na Slovensky zvaz vcelarov - http://www.vcelari.sk/ - nech poradia najblizsieho vcelara. Na stranke sa da najist aspon nejaky adresar chovatelov. Najdi si najblizsieho. Pripadne vygoogli "vcely med a tvoje mesto"

    Vela stastia

    Tommy Smith je offline (nepripojený) Tommy Smith

    mladík od Popradu Tommy Smith
    Zdravím, tak som nakoniec kontaktoval zväz, dúfam, že odpovedia...

    O stránke som doteraz nevedel, ďakujem teda za tip, snáď pomôže

    karino je offline (nepripojený) karino

    karino
    nechaj ich tak vcelly ti iste neublizia oni rano odletia prec.alebo ak je nablizku vcelar oznam mu to. v nasom meste chodim ja hlavne co sa tyka verejneho priestranstva a davam roje dole zo stromov a inych miest...

    Ako sa zbaviť včiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.