Zavrieť

Porady

Zamestnanec - iný štátny príslušník

Dobry den,chcela by som velmi pekne poprosit o radu.Zamestnavatel zamestnal ako zamestnanca ineho statneho prislusnika - treba ho riadne prihlasit registracnym listom FO na socialku?a teiz prihlasit do ZP?
Mzdy pre takohoto cloveka co sa tyka odvodov sa robia tak isto,ako tuzemskym zamestnancom,alebo je tam nejaky rozdiel?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Áno, treba ho prihlásiť. Aj do SP,tam už mal byť pred nástupom výkonu práce, aj do ZP, obvykle do Všeobecnej ZP. Je tiež dôležité, či je občan EU, alebo iných krajín, kde je miesto výkonu práce - tuzemsko, iná krajina. Plus ešte oznámenie UPSVaR, že je takýto človek zamestnaný, a ak je mimo EU, tak aj zdokladovať, že prečo nemohol byť zamestnaný občan SK z evidencie nezamestnaných.
    Ak je miesto výkonu práce mimo územia SR, treba formulár E101 od SP, alebo ho prihlásiť v inom členskom štáte podľa tamojších zákonov.
    Ak už má povolený pobyt v SR, a pridelené "pomocné rodné číslo", evidovať pod týmto číslom ak nie, SP ho pridelí.
    Zbytok ako u tuzemského zamestnanca.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ma pridelene to pomocne rodne cislo a je Lotys.
    miesto vykonu prace bude v tuzemsku - SR, prihlasila som ho do SP aj ZP - Spolocenj ZP.
    Zamestnavatel ho zamestnal,lebo nemoze zhnat vhodnu pracovnu silu,daval aj inzeraty na pracovne miesta - nikto vhodny,tak chcel skusit tohto....
    to rpihlasenie na urad prace - existuje na to nejaky formular?

    Zamestnanec - iný štátny príslušník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.