Zavrieť

Porady

izolácia stien-nie polystyrén ani min.vlna

ahojte, chcela by som vedieť, či sa vonkajšie obvodové steny môžu izolovať aj s ničim iným - ani polystyrén, ani min.vlnou, niečim iným. nikde som to totiž na tejto stránke nevidela. vie o tom niekto niešo???? ceny, dostupnosť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Tepelenloizolacna omietka, krupinit, tepelnoizolacny nater, vsetko velmi draha alternativa v porovnani s tepel. odpor voci cena EPS resp. vata. Naviac je s tymito mat. menej skusenosti, menej znalosti a s mensou zarukou na zivotnost a trvanlivost. Este ako tak rozumnou alternativou je fukana izolacia (klimatizer) do rostu na stene + folia a vonkajsi obklad.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    Aerogel -

    Zatím nejslibnějším použitím aerogelu se jeví tepelná izolace. Materiál má 40× lepší izolační vlastnosti než sklo a přitom váží jen tisícinu jeho hmotnosti. Marsovské vozítko Sojourner mohlo díky izolaci z aerogelu tři měsíce pracovat při extrémních teplotách.
    Ačkoliv v noci klesaly teploty k −67 °C, uvnitř vozítka teplota neklesla pod 21 °C. Vozítko přitom nemělo žádný vnitřní tepelný zdroj. V případě, že by se pro izolaci obytných místností na Zemi použila několik milimetrů silná vrstva aerogelu, nebylo by v nich nutno topit. Samy by se vyhřály pouze uvolněným tělesným teplem. Jelikož má aerogel otevřené póry, plyny a kapaliny jím mohou procházet s minimálními omezeními.
    Proto jej lze využívat pro katalytické reakce, výrobu mikrofiltračních membrán, adsorbentů apod. Díky tomu byl také použit jako lapač prachových částic na sondě Stardust.



    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    ježííííš, to by som sa nedoplatila ale ďakujem za radu, je to veľmi zaujímavá možnosť.
    ale chcela by som vedieť o niečom čo sa dá aj zrealizovať, je to cenovo dostupné, a aj to riadne izoluje samozrejme nemala som na mysli polystyrén, ani minerálnu vlnu a ani slamu
    možno že korok ???? vyskúšal to už niekto? aké to je??? cena ???

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Tepelnoizolačné omietky v príslušných hrúbkach by mohli byť alternatívou EPS alebo MW. Osobne si myslím, že 100mm tepelnoizolačnej omietky je pre môj konzervatývny názor málo prístupný. Klasické odskúšané so známymi a potvrdenými kladmi a zápormi EPS a XPS resp. MW nemajú kvalitatívnu konkurenciu iba ak individuálne riešenia pre konkrátne objekty staršieho stavebného dáta (drevenice historické budovy, zemianske domy ...).

    Je nejaký konkrétny dôvod, prečo nie "tradičné" materiály?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Stale si neodpovedala, preco nechces polystyren. Pokial nemas alergiu na polystyren, tak vsetky ostatne dovody budu urcite iba predsudky, tak neplytvaj peniazmi.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ahoj, pozri si stránku Multipor a daj sa presvedčiť, je tam aj cenník.

    sar je offline (nepripojený) sar

    sar
    My mame korok, minuly rok sme ho davali na novovzniknutu pristavbu. Zhruba rovnaka pokladka ako polystyren. Cenovo je drahsi, ale po case nesublimuje a nesplesnivie ako sa to stalo s plystyrenom. Brali sme ho od korok Jelinek a sme spokojni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.