Zavrieť

Porady

PEDAGOGICKÉ MINIMUM_kde môžem absolvovať ???

Dobrý deň.

Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Skus si pohladat na inych VS. Pokial viem, tak sa da studovat odbor majster odborneho vycviku ako bakalarske studium.

    Skus hladat odbor Ucitelstvo praktickej a profesijnej pripravy
    Naposledy upravil GABAZ : 13.07.09 at 10:39

    anonym69 je offline (nepripojený) anonym69

    anonym69
    Ďakujem, to si mi teda veľmi pomohol :-(
    To aj ja viem, že sa dá absolvovať štúdium aj ako bakalárske. Ja som sa pýtal niečo iné. Potrebujem vedieť prednú školu, resp. kontakt na ňu.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    anonym69 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
    Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

    Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
    Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

    Ďakujem
    ....je to tak, pedagogické minimum môžeš získať jedine ak máš ukončenú VŠ.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    anonym69 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
    Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

    Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
    Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

    Ďakujem
    Rád by som najskôr ozrejmil pojmy:
    - pedagogické minimum - išlo v dávnej minulosti o párdňový kurz, kde absolvent dostal fakt iba minimum informácií, v súčasnosti, kedy sa kladie dôraz na odbornosť a profesionalizáciu, tak sa to už nerobí;
    - doplňujúce pedagogické štúdium - v tomto prípade už ide o riadne štúdium ukončené štátnymi skúškami. Je určené pre vysokoškolsky vzdelaných v neučiteľských odboroch, čím získajú kvalifikáciu na učenie. Môže ísť o štúdium súbežné alebo následné.
    - vysokoškolské štúdium v učiteľských odboroch - bakalárske, inžinierske/magisterské a doktorandské.

    V tvojom prípade, keďže nemáš žiadne vysokoškolské vzdelanie, tak by si mal začať bakalárskym štúdiom, napr. Učiteľstvo praktických predmetov v technických odboroch na Materiálovotechnologickej fakulte v Trnave http://www.mtf.stuba.sk/, je ponúkané aj dennou kombinovanou metódou (vyučovanie v piatok a v sobotu), fakulta má aj detašované pracoviská, na ktorých sa koná výučba niektorých odborov, takže je možné, že by to šlo aj niekde bližšie študovať.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Vtedy keď som Ti odpovedala, som bola veľmi zaneprázdnená, tak som ponúkla aspoň narýchlo niečo, čo sa mi podarilo nájsť. Myslím, že v dnešnej dobe internetu by nemal byť problém nájsť si na stránkach jednotlivých VŠ študijné odbory a potom sa bližšie informovať na študijnom oddelení. V minulosti som učila na strednej škole s gastronomickým zameraním a niektorí starší kolegovia ktorí pracovali ako majstri odborného výcviku mali absolvované dvojročné pedagogické minimum na pedagogickej fakulte v Prešove. Ale pokiaľ viem, tak neskôr sa zmenila vyhláška a majstri potrebovali minimálne bakalárske vzdelanie. Takže všetci, ktorí začínali neskôr už chodili na bakalárske štúdium a myslím, že iné sa už ani neotvára. Predtým to štúdium trvalo 2 roky a bakalárske trvalo 3 roky, čo myslím, nie je až taký rozdiel a človek už má prvý stupeň VŠ štúdia. V prvom rade sa informuj na škole kde pracuješ, tam by ti mali dať fundované informácie, aké potrebuješ mať vzdelanie, aby to zodpovedalo vyhláške o pedagogickej spôsobilosti. Neviem presne ako to je teraz, keďže v školstve už nepracujem 7 rokov.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    MOV bez VS vzdelania,mohli absolvovat DPS aj na metodickych centrach, neviem, ci to este plati a na UK bola tiez taka moznost. Suhlasim, ze staci prelistovat studijne odbory na viacerych VS, pripadne emailom oslovit studijne oddelenie.

    PEDAGOGICKÉ MINIMUM_kde môžem absolvovať ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.