Zavrieť

Porady

Tovar na dobierku a doklad

Ahojte, posielam tovar na dobierku poštou, do balíka prikladám faktúru a dodací list a na faktúre je forma úhrady poštou - na dobierku. Pošta mi automaticky preposiela uhradené peniaze na účet (poštová poukážka typ U).

Vznikol mi nasledujúci problém:

Odberateľka chce aby som jej vystavila PPD, nakoľko ona platila hotovosťou na pošte za balík a pošta jej o tom žiadny doklad nedala (zabudla si pýtať). Ja s tým nemôžem súhlasiť, však peniaze mi chodia cez poštu na účet.

Podľa mojho názoru si ona musí žiadať potvrdenie z pošty, že zaplatila za balík v hotovosti. Pošta by jej mala poskytnúť ústrižok z poštovej poukážky.

Čo vy na to ako odborníci? :-) Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prijmový doklad môže vystaviť jedine zasielateľská služba - ten, kto balík/tovar doručil - a peniaze prijal / ty by si mala dvojitú úhradu - jedna hotovosť a jedna cez banku

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    martina56 Pozri príspevok
    Ahojte, posielam tovar na dobierku poštou, do balíka prikladám faktúru a dodací list a na faktúre je forma úhrady poštou - na dobierku. Pošta mi automaticky preposiela uhradené peniaze na účet (poštová poukážka typ U).

    Vznikol mi nasledujúci problém:

    Odberateľka chce aby som jej vystavila PPD, nakoľko ona platila hotovosťou na pošte za balík a pošta jej o tom žiadny doklad nedala (zabudla si pýtať). Ja s tým nemôžem súhlasiť, však peniaze mi chodia cez poštu na účet.

    Podľa mojho názoru si ona musí žiadať potvrdenie z pošty, že zaplatila za balík v hotovosti. Pošta by jej mala poskytnúť ústrižok z poštovej poukážky.

    Čo vy na to ako odborníci? :-) Ďakujem za odpovede.
    No stretla som sa v praxi s obdobným prípadom viackrát. Buď to bola zábudlivosť klienta, alebo pošta/árka nevydala doklad.
    Ja to riešim tak, že k VPD priložím kópiu DF, a to z dôvodu, že na týchto faktúrach je spravidla vždy uvedené slovo DOBIERKA, čo znamená, že tovar som neobdržala skôr ako som ho zaplatila... teda k úhrade muselo dôjsť aj keď nemám doklad.

    Tovar na dobierku a doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.