Zavrieť

Porady

zdielanie dat na WXP pomoc

Ahojte poradaci,
potrebujem vyriesit zdielanie dat v malej sieti. Na Win XP Pro, mam adresar, ktory chcem zdielat s inym PC, ale neviem nastavit oprtavnenia uzivatelske. t.j. V nastaveniach viem mastavit len totok: zdielat priecinok na sieti a povolit uzivatelom menit moje subory. V W2K som vedel presne nastavit opravnenia pre konkretnych uzivatelov, co v WinXP neviem. Viete mi niekto poradit, ci je neaka utilita, alebo ako to nastavit? Lebo teraz sice namapujem adresar z ineho PC, ale uzivatel nema plne prava k adresaru a neviem menit nazvy suborov a modifikovat data. Viem ich len citat. V W2K to slo uplne v pohode, ale neako sa vo WinXP neviem zorientovat.

dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    milosk Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,
    potrebujem vyriesit zdielanie dat v malej sieti. Na Win XP Pro, mam adresar, ktory chcem zdielat s inym PC, ale neviem nastavit oprtavnenia uzivatelske. t.j. V nastaveniach viem mastavit len totok: zdielat priecinok na sieti a povolit uzivatelom menit moje subory. V W2K som vedel presne nastavit opravnenia pre konkretnych uzivatelov, co v WinXP neviem. Viete mi niekto poradit, ci je neaka utilita, alebo ako to nastavit? Lebo teraz sice namapujem adresar z ineho PC, ale uzivatel nema plne prava k adresaru a neviem menit nazvy suborov a modifikovat data. Viem ich len citat. V W2K to slo uplne v pohode, ale neako sa vo WinXP neviem zorientovat.

    dakujem za pomoc
    No neviem, ale veď ak dáš plné zdieľanie adresára a súborov v jednom PC, tak ak sa niekto pripojí na ten adresár, tak môže s ním pracovať tak, ako keby sedel pri tom prvom PC. Doma to aspoň tak mám, zálohový disk je na druhom PC a z prvého môžem na dom zálohovom disku pracovať ako keby bol v mojom PC.

    Pri zadávaní zdieľania s tuším dajú dať obmedzenia aj na konkrétneho užívateľa a tak povoliť len niektoré činnosti (napr. len čítať). Pozri, či si dal zdieľanie s plným prístupom.

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    hmmm, no ved prave, akurat ze to neviem najst v XP Pro....
    vo vlastnostiach adresara mam len moznost "zdielat tento priecinok v sieti" a zaskrtavacie tlacitko pre "povolit pouzivatelom siete menit moje subory".
    V W2K bola predsa moznost definovat konkretnych uzivatelov a podla toho si nastavis presne prava, ake potrebujes. No a ja potrebujem plny pristup a neviem to vobec nastavit, de to je... :-(((

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    milosk Pozri príspevok
    hmmm, no ved prave, akurat ze to neviem najst v XP Pro....
    vo vlastnostiach adresara mam len moznost "zdielat tento priecinok v sieti" a zaskrtavacie tlacitko pre "povolit pouzivatelom siete menit moje subory".
    V W2K bola predsa moznost definovat konkretnych uzivatelov a podla toho si nastavis presne prava, ake potrebujes. No a ja potrebujem plny pristup a neviem to vobec nastavit, de to je... :-(((
    Keď klikneš na adresár pravým tlačítkom myši, dáš si vlastnosti a tam je záložka "Zabezpečenie", tam si môžeš definovať oprávnenia až na užívateľa ohľadne čítania, zápisu, zobrazenia priečinku až po úplný prístup. To si hľadal?

    milosk je offline (nepripojený) milosk

    milosk
    no hej, hned by som to nastavil, keby som to tam mal...
    posielam printscrn..... ake mam ja moznosti....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    milosk Pozri príspevok
    no hej, hned by som to nastavil, keby som to tam mal...
    posielam printscrn..... ake mam ja moznosti....
    Pozriem to ešte doma, kde mám plný prístup na PC.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    daj si nastavenia priecinka, karta zobrazenie a vypni "Use simple file sharing"
    .. neviem ako to je po SVK mam win po EN..


    potom sa zobrazi karta "Security" tam nastavis co a ako potrebujes:




    BTW: toto vsetko mam z HELPU windowsu,,, niekedy je ho dobre citat

    zdielanie dat na WXP pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.