Zavrieť

Porady

Vyúčtovanie poistenia - Bonifikácia

Dobry den,
dnes som dostala do rúk bonifikaciu poistného za to, že sme nemali žiadnu poistnú udalosť. Poistenie je vždy od Mája od Apríla.
Moja otázka je, či to mám rozlišovať časovo do minulého roka.

Ďakujem za odpovede
Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    To Vám vrátili poistné za minulý rok?
    Predpokladám, že nie. Potom by išlo o zľavu z poisného na nové obdobie a teda náklad na poistenie bude nižší. Prepokladám, že poisné platíte vopred.
    Ak je poistné obdobie iné ako účtovné, tak sa časť pistného časovo rozlíši (tá znížená).

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    Presne písali že,
    podľa Vášho vyjadrenia, že v poistnom období t.j. minulé 2008-2009 nenastali udalosti, ktoré by viedlo k vzniku poistnej udlaosti Vám nálezí bonikikácia vo výške 20% z celkového prijatého a zaplateného poistného. Poistné platíme vopred kvartálne. Myslela som tým, že treba znížiť náklady za minulé obdobie. Ale v minulom odbobí som nevedela, že do konca apríla tohto roku sa nič nestane. Tak neviem čo s tým. Ja by som to dala celé ako výnosy, alebo zníženie nákladov k roku 2009. Uvažujem správne?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Keity Pozri príspevok
    Presne písali že,
    podľa Vášho vyjadrenia, že v poistnom období t.j. minulé 2008-2009 nenastali udalosti, ktoré by viedlo k vzniku poistnej udlaosti Vám nálezí bonikikácia vo výške 20% z celkového prijatého a zaplateného poistného. Poistné platíme vopred kvartálne. Myslela som tým, že treba znížiť náklady za minulé obdobie. Ale v minulom odbobí som nevedela, že do konca apríla tohto roku sa nič nestane. Tak neviem čo s tým. Ja by som to dala celé ako výnosy, alebo zníženie nákladov k roku 2009. Uvažujem správne?
    Ďakujem
    Je to zníženie poistnéhov r. 09. Takže znížiť náklady, samozrejme, ak sa týkajú aj BO, časovo rozlíšiť.

    Keity je offline (nepripojený) Keity

    Keity
    Ja len aby som tomu dobre rozumela: Mam to brat ako znizenie poistenia na dalsie obdobie a t.j. 05/2009-04/2010?
    Ďakujem všetkým za odpovede

    Vyúčtovanie poistenia - Bonifikácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.