Zavrieť

Porady

dar -účtovanie

Ahojte,
neviem ako zaúčtovať nasledovné: Sme FO, počas podnikania sme museli vložiť peňažnú záruku do Česmadu cca.5000,-USD, teraz sme prešli do sro-čky a túto záruku sme previedli darovacou zmluvou na sro-čku. Peniaze ale po celý čas zostali uložené v Česmade, tak neviem ako zaúčtovať tento účtovný prípad v JU a potom aj v PU.
Zatiaľ som v JU vymazala pohľadávku voči Česmadu z ostatných pohľadávok, -takže som ju zaúčtovala ako ostatný nedaňový príjem-akože sa mi vrátila celá suma (účtujem MRP,tak P14) a zároveń túto sumu darujem (P35-nedaňový výdavok) mojej sro-čke. Problém je v tom, že mne sa fyzicky nevrátili žiadne peniaze, ostali celý čas v Česmade, tak neviem či to môžem riešiť cez pokladnu.
Pevne verím, že si dá nejaká dobrá dušička námahu a pomôže mi, lebo už nad tým rozmýšľam riadne dlho a neviem či to tak môže byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    alebo to zaúčtovať akoby formou"zápočtu peňazí", keďže po celý čas boli v Česmade
    X14 -nedaňový príjem vrátenie peňazí z peň.záruky -nie fyzicky
    X35 -nedaňový výdavok-dar sro-čke -nie fyzicky

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    posúvam, nikto nevie ako to v tom JU zaúčtovať? V podvojnom som si poradila takto: nešlo mi to inak zaúčtovať, keď som chcela zaúčtovať prijatý dar do výnosov a zároveňa mať aj pohľadávku voči Česmadu, tak som to zaúčtovala cez pokladňu 211/648 a následne 315/211, keďže dar je od FO a pohľadávku mám voči inej osobe-Česmad, nemohla som účtovať inak...tak snáď aj v tom JU by som to mala urobiť cez pokladňu, aj keď fyzicky tie peniaze som nemala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.