Zavrieť

Porady

tlač obrázkov s popisom

Zdravim poradu. Zdanlivo jednoducha zalezitost moze byt zaujimavo riesena. Je kolekcia obrazkov. Je potrebne ich vytlacit ale tak, ze pri kazdom z nich je jeho nazov. Samozrejme ide o tlac napr 4 obrazkov -teda kolekciu. Kde sa to pouzije ? Niekomu chcem ponuknut nahlad kolekcie obrazkov, z ktorej chce nieco vybrat, teda je idealne, aby bol pri kazdom jeho nazov. Velmi sa mi osvedcil xnview. Bohuzial neviem co sa stalo, posledne nove verzie to nerobia, aj ked tam ta moznost je. Poznate iny soft ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ale robia,, robia,,, len treba si to nastavit
    Paaci sa screen

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Dakujem. Samozrejme ze jednotlive obrazky urobi aj s popisom, ved prave preto som sa dotazoval. Pri tlaci kolekcie obrazkov to nejde. Moj postup: Xnview, prehliadac, otvorit obrazok, prehliadac, otvorit obrazok ..., tlacit otvorene obrazky. Nerabotaet ..., cize nie je tam popis.
    Aj tak diky
    Este jedna vec.. Akykolvek text napisany manualne tam vidim, je chyba u mna ?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Ak tam napíšete ručne text tak áno zobrazí to,,,
    Ak chcete vkladať hodnoty z obrázkov musíte ísť cez "Vložiť"...

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    mozno napisem blbost,ale ja by som skusil IrfanView, tam by som si dal otvorit dane obrazky cez Thumbnail (zobrazia sa vsetky v nahladom okne), vyselektoval by som tie, ktore chcem dat tlacit, exportoval do HTML suboru (irfan vytvori html subor ) kde sa mi budu zobrazovat dane obrazky aj s popisom, a tak to dal vytlacit.Mozno je to troska pracne,ale je to postup ktory mi staci a mam ho za pol minutky....Viem si tam nastavit ako sa mi ma zobrazovat popis, velkost (zmensenych popripade) obrazkov a ich rozlozenie v tom html subore (vedla seba, do mriezky a pod..)

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    To mpca: diky-samozrejme, ved by som sa ani nepytal, prikladam nahlad aj tlacovku v PDF. Moze byt problem, ze bezi pod vistou (blbost ? deklaruje sa, ze bezi pod vistou) Xnview puzivam dobre 3 roky.
    xnview nahlad.jpg  

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ak mas najnovsiu verziu xnview tak moze byt problem s tou nestastnou vistou... nic ine ma nenapada..

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Hodil som poslednu verziu xnview aj na win XP. To iste. Napr. ak chcem popis datum -urobi, nazov obrazka-neurobi. Len metodou pokus-omyl zistit, ktora zo starsich verzii bezi tak, ako chcem. Diky vsetkym.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Nechceš náhodou niečo takéto:
    Ano take nieco ... a pokial viem len xnview to dokaze, alebo sa mylim ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    scorp Pozri príspevok
    Ano take nieco ... a pokial viem len xnview to dokaze, alebo sa mylim ?
    tak toto konkrétne je z IrfanView (4.25).
    Voľba Súbor / Miniatúry
    Voľba Súbor / Vytvoriť Kontaktný list z vybraných súborov
    (Ovšem je možné, že niektoré pluginy (treba ich inštalovať) si budú vyžadovať registráciu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.