Zavrieť

Porady

DVB-T

Možnosti príjmu DVB-T vysielania na Slovensku

Nechcem sa viac rozpisovať , ale ako to je vlastne s týmto vysielaním a aj jeho príjmom ?
Mám prenosný DVD prehrávač s touto funkciou .
Systém vyhľadá jednotlivé programy a uloží ich do pamäte .
No pri spustení tv programu sa vypíše , " nie je signál " a " nie je príjem " ...
Informácie , ktoré som našiel , niečo vravia o spustení tohoto vysielania niekedy v roku
Z pohľadu digitálneho príjmu sa najčastejšie hovorí o terestriálnom vysielaní, niet sa čomu čudovať, EÚ naplánovala na rok 2012 ukončenie analógového TV vysielania
Z tohoto vyplýva , že momentálne nijaký program nemám šancu chytiť ?

http://ishop.nay.sk/sk/advisory_service/prijem_hd.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jancii22 je offline (nepripojený) jancii22

    jancii22
    Tak ja to uz dlhsie pouzivam pre prijem ceskej NOVY. Presiel som od kablovky na MAGIO, MAGIO ale nemalo pred rokom v ponuke NOVU tak som to vyriesil nasledovne. Kupil som obycajnu sietovu sirokopasmovu antenu(cena cca 15,-eur) s predzosilovacom, k tomu DVB-T set top box(cena cca 30,-eur), pripojil som STB cez scart s telkou, nasmeroval som patricnym smerom antenu, chytol signal, poukladal programy ktore mi naslo(NOVA,NOVA CINEMA,PRIMA,PRIMA COOL) a pozeram.

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Ak niekto vo vasom blizkom okoli chyta nemal by byt problem.
    Alebo sa este u vas nevysiela.
    Prijimace maju este aj zabudovane meranie sily signalu ktory sa k vam dostava v mojom pripade staci 33%
    Vysielanie ide aj v presove (obcas su vypadky) neviem kto financuje toto vysielanie. kupil som dig. terestriál prijimac este za 1500,-Sk ako antenu som pouzil staru autoantenu, lepsie pouzit ako jancii22 obycajnu sietovu sirokopasmovu antenu s predzosikom. prakticky zadarmo chytam v dobrej kvalite 6pgm: STV1, STV2, STV3, Markiza, JoJ, TA3, chytam len to co dotycna spolocnost vysiela ak tam prida dalsie pgm bude to ok.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Braňo Pozri príspevok
    V Košiciach ide. Treba pozrieť pokrytie : http://www.dvbt.sk/
    Veď hej , stanice sú nainštalované automatikou , akurát , že príjem je nulový ..
    Žeby to bolo tou malou anténkou ????

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ak máš príjem nulový ako môže automatika uložiť stanice,uloží iba to čo nájde.Napíš kde chytáš (pokúšaš sa) signál DVB-T.

    skill je offline (nepripojený) skill

    skill
    duves Pozri príspevok
    Aj v BA ma fungovať. Asi s tym neviem robiť.
    V BA je signal pokryty, ak mas vyhlad na Kamzik alebo na Technopol tak urcite chytis STV1,STV2,JOJ,Markiza,TA3, okrem toho v niektorych oblastiach 3-4 rakuske stanice

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    skill Pozri príspevok
    V BA je signal pokryty, ak mas vyhlad na Kamzik alebo na Technopol tak urcite chytis STV1,STV2,JOJ,Markiza,TA3, okrem toho v niektorych oblastiach 3-4 rakuske stanice
    Co je tym myslene, že "výhlad"? byvam v Krasnanoch, sídl.Rača.

    skill je offline (nepripojený) skill

    skill
    duves Pozri príspevok
    Co je tym myslene, že "výhlad"? byvam v Krasnanoch, sídl.Rača.
    Skus si pozriet stranku ,je to tam popisane aj s mapou pokrytia. http://www.dvbt.sk/modules.php?name=...howpage&pid=22

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Osobne so skusal chytat aj na vzdialenost 10km a viac od vysielaca bez problemov, samozrejme vysielac-prijimac bez prekazok vecsia kvalita sila signalu, a zalezi aj na vykone vysielaca. antena je priorita. skuste s tym prijimacom k nejakemu znamemu ktory ma ten signal OK a presvedcte sa ako to pojde. A su este lacne a drahsie prijimace, ceny v Sk. 800,- az 2500,-
    No chytil som aj spoza kopca, skuste nainstalovat smerovu uzkopasmovu antenu pripadne z predzosilnovacom, u nas v PO na 44. kanáli (stredná frekvencia) 658 MHz. vid.
    http://www.dvbt.sk/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.