Zavrieť

Porady

Odstranenie lepidla z kachliciek

Ahojte,

neviete cim odstranim lepidlo z kachliciek? Mam to tu uz 5rokov a teraz mam viac casu tak ze by som to dal prec. Je to zrejme lepidlo cim sa lepia kachlicky, farby je to takej zltej. Skusal som klasicke metody ale tie nejak nezaberaju.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kes0 Pozri príspevok
    Ahojte,

    neviete cim odstranim lepidlo z kachliciek? Mam to tu uz 5rokov a teraz mam viac casu tak ze by som to dal prec. Je to zrejme lepidlo cim sa lepia kachlicky, farby je to takej zltej. Skusal som klasicke metody ale tie nejak nezaberaju.
    Najprv nám musíš napísať presne, o aké lepidlo ide. Môže to byť stavebné lepidlo cementové, môže to byť chemoprénové lepidlo a môže to byť aj silikónové lepidlo. To si musíš zistiť ty, my nemáme vešteckú guľu, aby sme videli do tvojej kúpeľne, čo za lepidlo to je (a možno to ani nebude lepidlo...).

    AK budeme vedieť, čo je to za lepidlo, potom môžeme poradiť, ako ho odstrániť.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To by museli byť setsakramensky drahé obklady aby som ich čistil.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Určite to pustí krompáčom.

    Je to možné rozpúšťadlami na báze kyselín ( chlórovodíkové, fosforečná ...), dôležité je o aký ty lepidla sa jedná. "Kvalitné" značky stavebnej chémie majú v sortimente ponuky aj prostriedky na odstraňovanie a čistenie nekvality pri práci. Prípadne pozri technický list a zloženie prostriedku na odstraňovanie zaschnutých zvyškov... Pozor na koncentráciu v % a opatrnosť ako pri práci s vysoko agresívnou chémiou.

    Odstranenie lepidla z kachliciek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.