Zavrieť

Porady

kompenzácie

Chcela by som sa opýtať, či má moja mama nárok na kompenzácie zťp. Je už na dôchodku a má náhrady oboch kolenných klbov. Druhé koleno jej operovali v novembri 2008. Stále má problémy s posudkovou lekárkou. Posiela ju od jedného lekára k druhému. Pred týždňom bola zase u ortopeda, aby jej vypísal, čo jej operovali. Keď prišla na socialne, tak jej pracovníčka povedala, že nevie, či jej žiadosť schvália, pretože by musela mať nejaké následky po operáciách. Už ma to tiež štve. Ak by mala nárok podla ZZ 447/2008, kam sa má obrátiť, ak by jej žiadosť neschválili. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ... to, že jej pracovníčka povedala, že "nevie, či jej to schvália".. to nech si nevšíma.
    Dôležité je, aby predložila všetku potrebnú dokumentáciu pre posudkového lekára na ÚPSVaR. On na základe tejto dokumentácie posúdi "mieru funkčnej poruchy". Aby mohla byť reč o kompenzáciách, musí to byť aspoň 50%.
    V prílohe č. 3 sú uvedené percentá pre jednotlivé diagnózy...

    Na posudku býva uvedené(poučenie) ako a v akom termíne sa možno odvolať..

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Takéto pracovníčky si skutočne netreba všímať. Svokra ma rakovinu v podstate po celom tele. Chodí na ožarovania, z toho ma odpálené stavce. Vyoperovaný prsník. Býva jej zle z chemoterapie. Fungovať vydrží tak dve hodiny. Liekov berie viac ako cele nemocničné oddelenie a keď žiadala o ZŤP tak sa jej pracovníčka spýtala "a to máte len rakovinu?" Skoro som z nôh spadla. Schválili jej to. Treba vytrvať.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Keď si všimnete, tak necitlivosť, arogantnosť a neznalosť zákonov pracovníkov na sociálnych úradoch je priam zarážajúca - je to akoby ONI dávali príspevky zo svojho, pritom ich platy sú z našich daní!

    (Nechcem otvorene kritizovať, ale ryba smrdí od hlavy - v tomto prípade od ministerky - jej výroky pre média a verejnosť často nemajú s citlivosťou, socialnym cítením ani znalosťou zákonov nič spoločné!)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    V tomto prípade jej kompenzáciu schvália, len ak používa palicu, alebo fran.barlu, inak nie, alebo ak má nariadenú diétu z dôvodu choroby, napríklad diabetickú, bezlepkovú. Teda, ak obidve myslíme to isté, kompenzáciu finančných prostriedkov, ak chceš príspevok na MV, prípadne na PHM, to sú zvlášť žiadosti, resp.tlačivá na tieto žiadosti. Ak nie je pohyblivá, tak určite má nárok na kompenzáciu fin.prostriedkov na prepravu. Pri diagnóze, ktorú spomínaš mám predpoklad, že je nútená používať nejakú oporu pri pohybe, vtedy je možné požiadať o tento príspevok. Držím palce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.