Zavrieť

Porady

Vrátenie licencie Windows

Zdravim,
chcem sa spýtať, či je možné na Slovensku pri kúpe nového notebooku alebo počítača požadovať odstránenie predinštalovanej licencie Windows a odpočítanie jeho hodnoty z ceny PC (za predpokladu, že system ešte nebol aktivovaný). Počul som, že v iných štátoch v EÚ to tak funguje. Podľa mňa by to tak malo byť aj tu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prevod je offline (nepripojený) prevod

    prevod
    nazdar ,
    nemam konkretne skusenosti , ale operacny system s notebookom je na Slovensku v drvivej vacsine predavany ako OEM produkt. (Vlastne inak som to ani nevidel) OEM produkt je predavany za zvyhodnenych podmienok iba spolu s hradverom , takze podla mna to nie je mozne , pretoze je viazany s danym notebookom.

    Skus sa opytat v niektorej predajni a daj vediet , zaujimalo by ma aky postoj k tomu zaujmu.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak kúpiš v maloobchode laptop a OEM licencia je na jednej faktúre s laptopom..tak sa licencia viaže iba na ten konkrétny laptop a nemôže sa inštalovať na iné zariadenie. Tak to stojí v licenčných podmienkach MS. Pochybujem, že by to malo byť inak v iných štátoch. MS má predpokladám na celom svete rovnaké licenčné podmienky. Určite je najlepšia cesta kúpiť zariadenie bez OS..prípade už priamo s predinštalovaným linuxom.

    prevod je offline (nepripojený) prevod

    prevod
    problem ,ale nastava vtedy ak ma vyhliadnuty konkretny typ , ktory predajca predava len s predinstalovanym OS

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ...ide to, len v našich končinách to chce pevné nervy...
    viď napr. http://www.abclinuxu.cz/blog/kamil_p...ws-u-lenovo-cr
    Preto nakupovat s rozvahou, a pred kúpou zvážiť čo potrebujem - Windows, Linux, nič... Je to jednoduchšie.

    skill je offline (nepripojený) skill

    skill
    11p3G Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcem sa spýtať, či je možné na Slovensku pri kúpe nového notebooku alebo počítača požadovať odstránenie predinštalovanej licencie Windows a odpočítanie jeho hodnoty z ceny PC (za predpokladu, že system ešte nebol aktivovaný). Počul som, že v iných štátoch v EÚ to tak funguje. Podľa mňa by to tak malo byť aj tu.
    pripajam este, kazdy predajca preda zakaznikovi to co si objedna, ak si objedna NTB s OS tak ho doda, ten je v dnesnej dobe instalovany len na pevnom disku a opatreny autoriz.stitkom , cize je zviazany s konkretnym NTB. Zo strany predajcu tak nieje mozne oddelit SW od HW aj keby chcel. Ak by to zakaznik pozadoval ,partnerom prenho je vyrobca a tak vsetko zostane prave na koncovom zakaznikovi a ak ten ma cas, nervy a silu na vybavenie reklamacie vratenia nepouziteho SW tak ma sancu na uspech. Preto si myslim ,ze vsetky reakcie predajcov budu rovnake.

    jazzman je offline (nepripojený) jazzman

    jazzman
    Ja som k internetu o Tmobilu dostala laptop s windowsom,ktorý však bol iba skúšobnou verziou,na čo ma v predajni neupozornili.dnes mi je laptop tým pádom úplne nanič.nedá sa v ňom okrem mailov vôbec nič robiť!

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...a to už akože sa nedá s ním nič robiť?..ved preinštaluj a budeš mať plnohodnotný windows.

    11p3G je offline (nepripojený) 11p3G

    11p3G
    ide mi o princíp, prečo by som mal platiť za niečo, čo nechcem používať.
    Notebookov bez operačného systému je na trhu veľmi málo.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Je to aj chyba trhu... dopyt po nb bez OS resp. s Linuxom je minimálny. Lebo hodnotiť to ako snahu výrobcov o legálny soft sa veľmi nedá.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    jazzman Pozri príspevok
    Ja som k internetu o Tmobilu dostala laptop s windowsom,ktorý však bol iba skúšobnou verziou,na čo ma v predajni neupozornili.dnes mi je laptop tým pádom úplne nanič.nedá sa v ňom okrem mailov vôbec nič robiť!
    hm... to som este nepocul. A nemyslel si skusobnu verziu MS Office?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.