Zavrieť

Porady

Česko - Kanada

Nejak mi ušlo prečo sa prestala Kanada kamarátiť s Českom a dala im vízovú povinnosť. Prečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Čítala som , vraj príliš veľa "občanov" ČR sa sťahovalo do Kanady a zneužívali ich soc. systém .
    (z ich podrory v nezamestnanosti sa dá lepšie vyžiť, ako v ČR + iné výhody)

    Beella je offline (nepripojený) Beella

    Beella
    http://zpravy.idnes.cz/kanada-znovu-...727_domaci_bar

    Nezávidím tým, čo majú letenky napríklad o týždeň. Musia byť v riadnom strese. Veľvyslanectvo je vo Viedni ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ludmilla Pozri príspevok
    ...žeby Rómovia?
    Rómovia nie .....

    CIGÁNI...

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    buchač Pozri príspevok
    Rómovia nie .....

    CIGÁNI...


    Buchač, veľmooooooooo správne

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    erzet Pozri príspevok
    Nejak mi ušlo prečo sa prestala Kanada kamarátiť s Českom a dala im vízovú povinnosť. Prečo?
    To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Muselo za tym byt nieco ine - resp. to bola totalne neschopnost Kanady riesit otazku pristahovalcov. To, ze im priznavali statut utecenca bola ich chyba a nikto ich to nepytal. Nema to ziadnu logiku.

    Aj keby sme teoreticky uznali, ze by sa nejaky Rom mohol v CR citit diskriminovany, tak nie je ziaden dovod, aby ziadal o azyl v Kanade, nakolko ma teraz volny pohyb po EU, takze moze legalne zit napr. v Rakusku alebo Grecku, kde o nic ziadat nemusi.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Nuz ono sa lepsie kritizuje druhy, aj navstevy boli zhrozene aj u nas ako cigani ziju, ale ina vec je ich mat u seba. Nevraviac o tom, ze do Kanady nevycestovali ti uplne najchudobnejsi, ale ti zlatom ovesani spekulanti.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    220870 Pozri príspevok
    To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.
    Myslel som to vážne. Nechcel som provokovať. Môžete mi alebo nemusíte dôverovať

    Agripina je offline (nepripojený) Agripina

    Agripina
    220870 Pozri príspevok
    To je čisto provokatívna otázka.Nemôžem na to odpovedať lebo by ma vyhodili z porady za urážky atd.
    Prečo by si mal byť za to vyhodený z Porady? Možno sa pýtam blbo, ale zaváňa mi to potom ...vieš, čím! Myslím si, že by si každý už mohol dovoliť povedať svoj názor bez urážok iných, nie?

    Ktosi tu písal, že vycestovali len tí ovešaní špekulanti. Áno, keď prídem do bytu v Rbk možem povedať, že v Rbk žijú Romovia na vyššej úrovni ako bieli.
    Konkrétne u nás jeden má 3 autá, stojace pred bytovkou, chodí ovešaný zlatom/čo by som si v žiadnom prípade na seba nenavešala - vrchol nevkusu/
    každý deň tie tri autá spolu so ženou chodia pravidelne doobedu leštiť a potom sa na Kii idú previesť, a poobede sedia na lavičke do večera. Poberá žena sociálku, sedí si doma, byt má zariadený, že...ja taký nebudem mať ani do smrti.
    Ľudia sa ich v Rbk boja, lebo držia spolu, čo my, bieli, nerobíme. Nie, že by som im závidela, ale do čerta, tak potom ako? Celý život robím, makám, vychovala som sama bez muža 3 deti, keď by som potrebovala nejakú fin. výpomoc od štátu tak sa mi zdá, že hľadajú všelijaké možné dovody, ako to nedať.
    Tu sa ľudia začali búriť a tiež sa dožadujú svojho, tak, ako majú cigáni.
    O tom to je.
    A čo ja viem, tu v cz, sa hovorí, že nechcú pracovať ani v Kanade. Kruci! No, nedonútite ich robiť. Je to vec štátu, ako zapojí túto komunitu do spoločnosti, len vykrikujú, že nemajú, ale aká to je potom ekonomika? Kde to speje!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.