Zavrieť

Porady

uhrada miestneho poplatku

Prosím Vás, poradíte mi?

V roku 2007 (ako aj 2005 a 2006) som bol v zahraničí. Moji rodičia po tom, čo mi prišli platobné výmery na vyrubenie miestneho poplatku za komunálne odpady uhradili za mňa sumy týchto poplatkov aj za rok 2007 (ako aj 2005 a 2006).

Dnes som si precital toto VZN:

http://www.martin.sk/update/VZN/vzn_62_new.pdf

a tam sa pise:
2. Mesto odpustí, resp. zníži o alikvótnu časť poplatok za komunálne odpady a drobné
stavebné odpady:
a) poplatníkovi, ktorý sa dlhodobo zdržiava mimo územia mesta z dôvodu výkonu zamestnania alebo prechodného pobytu v inej obci.
Nárok na poskytnutie úľavy je potrebné preukázať týmito dokladmi /doklad o úhrade poplatku za komunálne odpady v inej obci, doklad o prechodnom pobyte alebo nájomná zmluva,pracovná zmluva a pod./.
b) poplatníkovi, ktorý sa v určenom období dlhodobo zdržiava alebo zdržiaval v zahraničí.
Nárok na poskytnutie úľavy je potrebné preukázať týmito dokladmi /pracovné povolenie,
povolenie k pobytu, víza, potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie o zamestnaní a pod./.

Preto by som Vás chcel poprosiť o radu, či je možné ešte takto dodatočne doložiť na mestský úrad potvrdenia o zamestnaní a či mi potom úrad vráti už uhradené poplatky za odpad.

Ďakujem krásne za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    Johanka Pozri príspevok
    Pozri si aj § 47 v priloženom linku, sú tam uvedené lehoty ...
    Ďakujem krásne za odpoveď!

    Lehotu som prešvihol Hmmm, tak to je asi už stratené, však?

    uhrada miestneho poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.