Zavrieť

Porady

dohoda o VP

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť prosím ako postupovať ak mám dohodára ( DoVP ) na celý rok a jeho práce sa menia (maliar ,natierač ,montážne práce ),vymenujem ich v dohode alebo formou dodatku.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    dany7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vie mi niekto poradiť prosím ako postupovať ak mám dohodára ( DoVP ) na celý rok a jeho práce sa menia (maliar ,natierač ,montážne práce ),vymenujem ich v dohode alebo formou dodatku.Ďakujem.
    DoVP - už z názvu je zrejmé, že ide o určitú, ohraničené pracovnú úlohu. Preto by mala byť na každú úlohu uzatvorená zvlášt "zmluva" - dohoda.

    dany7 je offline (nepripojený) dany7

    dany7
    Dalo by sa to riešiť najak ináč aby som ho nemusela stále prihlasovať a odhlasovať (okrem HPP).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Urobte mu dohodu o pracovnej cinnosti a nemusite ho stale odhlasovat a prihlasovat.

    DoVP ma byt vymedzena urcitym konkretnym cielom, vysledkom, nemoze ist o pravidelnu opakujucu sa cinnost.

    dany7 je offline (nepripojený) dany7

    dany7
    Nejedná sa o pravidelne opakujúcu sa činnosť lebo taký pomocník na stavbe robí všetko.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dany7 Pozri príspevok
    Nejedná sa o pravidelne opakujúcu sa činnosť lebo taký pomocník na stavbe robí všetko.

    Pravidelne, resp. opakovane vykonáva pomocné práce. Ak by mu dovolili robiť všetko, potom je ho ako "iba" pomocníka škoda

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    dany7 Pozri príspevok
    Takže stači uviesť pomocné práce , netreba konkrétne rozpísať o aké práce ide?
    Ak pôjde o DoPČ, tak stačí napísať pomocné práce. Ak s ním predsa utarvoríte DoVP, tak tam treba konkrétne napísať, čo má akú prácu vykonať a za aký čas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.