Zavrieť

Porady

Olovník (Plumbago Auriculata)

Ahojte, chcem poprosiť niekoho kto pozná túto krásnu kríčkovitú rastlinku, aby mi pomohol a poradil. Minulý rok v máji mi prišiel olovník zo zásielkového obchodu SIEBERZ. V priebehu prvého mesiaca ako prišiel, krásne rozkvitol. Po odkvitnutí som odstrihla odvitnuté súkvetie ako sa má. Začiatkom tohto roku mi začal vyháňať nové lístky, no asi pred mesiacom mi zhnedli a prestali rásť (vyzerá to, akoby obschli, hoci zálievku majú pravidelne každý 2. - 3. deň). Tiež ich pravidelne 1-krát týždenne hnojím tekutým hnojivom Rozkvet na pelargónie.
Je ešte nejaká nádej, že z neho niečo bude, prípadne, že mi rozkvitne??? Už som z neho zúfalá... Ak máte nejaký nápad, prosím poraďte budem Vám veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    neviem,ci ste ten olovnik zachranili...ono nevadi,ked obcas daky list uschne...je ich este urcite dost...
    ja,vlastne -my-rodina-pestujeme olovnik asi 10 rokov-uz nie ten prvy-ale namnozeny...v lete-teda na jar-po mrazoch ho vysadzam na zahrade-ten sa teda rozrastie!ma to rad.kvitne nadherne.hnojim sporadicky-nepravidelne-nuz,ako vonku....pred mrazmi do crepnika,ak treba skratim trochu koren,ci odstrihnem daco z vetviciek...a potom do panelaka na chodbu...tam mu dobre nie je,ale preziva.polejem podla potreby trochu.kym boli stare okna,raz za 7-10 dni..teraz mame plastove-je teplejsie-polievam castejsie...
    na jar dotvorim strihom tvar-a von s nim...
    neviem,ci ho pestujeme podla predpisov,no radost z kvetov mame obrovsku-kvietky su krasne bledomodre...
    radost a uspechy pri pestovani vsetkym "ocarenym dusiam"zelam

    Olovník (Plumbago Auriculata)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.