Zavrieť

Porady

rusenie pracovneho miesta

prosim, personalistky, mam otazku: rusi sa mi pracovna pozicia k 31.8.2009...k tomuto datumu dostavam vypoved a odstupne....ako je to s vypovednou dobou? ked ma chcu vyhodit, mali mi to povedat k 30.6.2009? alebo ak mi zacne plynut vypovedna doba (aug. - sept) a odstupne by som dostala az k 1. okt.?
cize zo starny zamestnavatela, ak sa rozhodne okamzine zrusit pracovne miesto, musi pocitat s tym, ze zamestnancovi od rozhodnutia musi zaplatit 4 mesiace plat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lea77777 Pozri príspevok
    prosim, personalistky, mam otazku: rusi sa mi pracovna pozicia k 31.8.2009...k tomuto datumu dostavam vypoved a odstupne....ako je to s vypovednou dobou? ked ma chcu vyhodit, mali mi to povedat k 30.6.2009? alebo ak mi zacne plynut vypovedna doba (aug. - sept) a odstupne by som dostala az k 1. okt.?
    cize zo starny zamestnavatela, ak sa rozhodne okamzine zrusit pracovne miesto, musi pocitat s tym, ze zamestnancovi od rozhodnutia musi zaplatit 4 mesiace plat?
    Kedy ti bola doručená výpoveď zamestnávatela ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lea77777 Pozri príspevok
    prosim, personalistky, mam otazku: rusi sa mi pracovna pozicia k 31.8.2009...k tomuto datumu dostavam vypoved a odstupne....ako je to s vypovednou dobou? ked ma chcu vyhodit, mali mi to povedat k 30.6.2009? alebo ak mi zacne plynut vypovedna doba (aug. - sept) a odstupne by som dostala az k 1. okt.?
    cize zo starny zamestnavatela, ak sa rozhodne okamzine zrusit pracovne miesto, musi pocitat s tym, ze zamestnancovi od rozhodnutia musi zaplatit 4 mesiace plat?
    Áno, je to tak, ako si myslíš.

    Pokiaľ chcel zamestnávateľ zrušiť miesto k 31.8.2009, tak ti mal doručiť výpoveď najneskôr 30.6.2009. Ak ti doručí výpoveď v priebehu júla, tak VD bude plynúť od 1.8. do 30.9. a potom máš nárok na odstupné.

    Jedine, že by ti navrhol ukončenie dohodou k 31.8., tam ale dohodu môžeš, ale nemusíš prijať. Záleží od toho, aké podmienky ti ponúkne - teda najmä od výšky odstupného. Ak ti ponúkne odstupné také, že finančne by ti bolo jedno, že odrobíš len jeden mesiac, tak by tom to zobral (napr. VD bude 1 mesiac, odstupné 3 mesiace).

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lea77777 Pozri príspevok
    este nebola, povedal mi to vcera...
    Tak ma smolu, pokial nebudes suhlasit s dohodou o ukonceni PP, vypoved ti mozu dat ale vypovedna doba zacne plynut od 1.9. 1.8. /nakolko je este len jul ako spravne podotkol Tibor/ a bude trvat do 31.10/ 30.9. v pripade, ze u zamestnavatela pracujes viac ako 5 rokov, tak az do 30.11/ 31.10.

    Odstupne 2 /alebo 3/ mesacne ti bude vyplatene spolu s poslednou mzdou.
    Naposledy upravil ivka70 : 17.07.09 at 08:06

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivka70 Pozri príspevok
    Tak ma smolu, pokial nebudes suhlasit s dohodou o ukonceni PP, vypoved ti mozu dat ale vypovedna doba zacne plynut 1.9. a bude trvat do 31.10
    /v pripade, ze u zamestnavatela pracujes viac ako 5 rokov, tak az do 30.11/

    Odstupne 2 /alebo 3/ mesacne ti bude vyplatene spolu s poslednou mzdou.
    Ivka, ešte je len júl, ak jej doručia výpoveď do konca mesiaca, tak VD začne plynúť od 1.8..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Chobot Pozri príspevok
    Ivka, ešte je len júl, ak jej doručia výpoveď do konca mesiaca, tak VD začne plynúť od 1.8..
    Mas pravdu, ja uz asi dovolenkujem , opravila som to.

    rusenie pracovneho miesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.