Zavrieť

Porady

stropné polystyrenové kazety

Zdravím všetkých,
poraďte mi prosím, či je možné použiť stropné polystyrenové kazety aj na steny (zateplenie znútra). Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    sú tenké,nemá to význam a navyše ak je krivý strop,zle sa dávajú hlavne rohy vzájomne do roviny,aby výsledná práca aj oku lahodila

    igipigi je offline (nepripojený) igipigi

    igipigi
    Samozrejme ze sa daju pouzit aj na stenu. Kludne sa moze dat napr. 5cm polystyren a na ten lepit okrasne kazety.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    Použite sadrokartón, pomocou ktorého vytvoríte predsadenú stenu. Do nej vložíte tepelnú izoláciu.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    V miestnosti, kde je krb mi neodporučili stropné polystyrénové kazety...mali pravdu? ...sádrokartonu nebude vadiť teplo, ktoré sála od krbu? Ď.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Tepelnú izoláciu z vnútra ( interiéru ) by som uvažoval ako jednu s posledných možností. Ak nie je iné riešenie, ale pozor na kondenzácie v konštrukciách, hlavne v miestach tepelných mostov.
    Kazety sa dajú použiť, ale načo. Na stene to dobre nevyzerá a klasika je lacnejšia. V kombinácii so sádrokartónom nemám čo riešiť. Ak to chceš do historickej budovy, tak tam je to so skladbou starých múrou ešte komplikovanejšie.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    alla66 Pozri príspevok
    ...sádrokartonu nebude vadiť teplo, ktoré sála od krbu? Ď.
    Sú v ponuke aj protipožiarne SDK dosky, ale v tomto neviem poradiť.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ak sa jedná o krb v miestnosti určite treba dodržať požiarne podmienky pri požití zateplenia. Len neviem načo potom krb, ak by sa mal z vnútra miestnosti zaizolovať.
    Určite zachovať akumulačnú schopnosť hornej časti a určite neizolovať ( tobôž nie polystyrénom).

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ak sa jedná o krb v miestnosti určite treba dodržať požiarne podmienky pri požití zateplenia. Len neviem načo potom krb, ak by sa mal z vnútra miestnosti zaizolovať.
    Určite zachovať akumulačnú schopnosť hornej časti a určite neizolovať ( tobôž nie polystyrénom).
    Nechcem izolovať krb....v ležiacej polohe som sa chcela kochať na pekný strop

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Kolega ktorý sa venuje historickým rekonštrukciám uviedol, že v mieste namáhania stropu sa používajú sadrové odliatky kôli teplote a mimo dosah tepla je v pohode polystyrén. Pri slušnej povrchovke to nie je k rozoznaniu. Chce to len z jeného kusu vyrobiť formu na sadrové odliatky.

    Reštaurátori majú asi veľa času, ale inak fajn nápad.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    samozrejme,že je aj protipožiarny sadrokarton,ale vidím,že nemá viac zmysel v tejto sekcii písať,tak sa lúčim

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    ski555 Pozri príspevok
    samozrejme,že je aj protipožiarny sadrokarton,ale vidím,že nemá viac zmysel v tejto sekcii písať,tak sa lúčim
    prečo si sa nahneval?...som zvedavá na tvoje príspevky

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Dávať protipožiarny sadrokartón je nezmysel. Stačí obyčajný. Pri hrúbke 12,5 mm má obyčajný odolnosť 15 minút. Nehorľavé povrchy musia byť do vzdialenosti max 800 mm od otvoru.
    Naposledy upravil sthruska : 29.07.09 at 07:16 Dôvod: obyčajný

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    nie vobec som sa nenahneval,len pozerám,že vo viacerých sekciách sa tak rozpisuje o prkotinách,preto to moje vyjadrenie,v poho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.