Zavrieť

Porady

Ako zistim ci zamestnavatel odvadza odvody z dohodnuteho platu?

Dobry den,

ako a kde mozem zistit, ci zamestnavatel odvadza odvody z mojho hrubeho dohodnuteho platu?

Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Nyyankees Pozri príspevok
    Dobry den,

    ako a kde mozem zistit, ci zamestnavatel odvadza odvody z mojho hrubeho dohodnuteho platu?

    Dakujem....
    Možeš ísť sa na to informovať osobne do zdravotnej, ako aj sociálnej poisťovne a túto informáciu ti poskytnú...

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nyyankees Pozri príspevok
    Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....
    Vymeriavací základ pre odvody do zdr. aj sociálnej poisťovne máš na výplatnej páske ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Vymeriavací základ pre odvody do zdr. aj sociálnej poisťovne máš na výplatnej páske ...
    No Veronika, ale koľko bolo takých zamestnávateľov, že na páske deklarovali , že odvádzajú odvody a neodvádzali nič a na toto sa yankees pýtal...Keď je to na páske, ešte to neznamená, že odvody aj odvádzajú...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Nyyankees Pozri príspevok
    Super, ďakujem. Na ktorú pobočku sociálnej? Tam, kde má šídlo pracovisko, zamestnávateľ či ja? Alebo je to jedno..?....
    Na ktorúkoľvek pobočku...

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Pásky sú v poriadku, ale dostalo sa ku mne, že za mna a kolegu s rovnakym platom na tej istej pozicii zamestnavatel odvazda do ZP a SP spolu asi 200eur za jedneho (a malo by to byt 553eur).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No Veronika, ale koľko bolo takých zamestnávateľov, že na páske deklarovali , že odvádzajú odvody a neodvádzali nič a na toto sa yankees pýtal...Keď je to na páske, ešte to neznamená, že odvody aj odvádzajú...
    Stanko, výplatná páska je dokladom o príjme zamestnanca. To že zamestnavateľ neplatí odvody - pokial je riadne prihlásený - by vlastne ani zamestnanca nemuselo zaujímať . Za neskoré platenie odvodov bude postihnutý zamestnávateľ.
    Ak by zamestnanec predsa zistil, že na výplatnej páske má iný vymeriavací základ ako vo výkaze v SP - treba to nahlásiť v SP.

    Moja skúsenosť - pokial zamestnávatel zamestnanca neprihlási v SP /robí "načierno"/, žiadnu výplatnú pásku zamestnancovi do ruky nedá ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nyyankees Pozri príspevok
    Pásky sú v poriadku, ale dostalo sa ku mne, že za mna a kolegu zamestnavatel odvazda do ZP a SP spolu asi 200eur (a malo by to byt 553eur). <TABLE class=mtable style="WIDTH: 100%" cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR><TD class=right>553,30</TD><TD>EUR</TD></TR></TBODY></TABLE><TABLE class=mtable style="WIDTH: 100%" cellSpacing=0 cellPadding=0><TBODY><TR><TD class=right>553,30</TD><TD>EUR</TD></TR></TBODY></TABLE>
    Agentúra JPP ? Zober výplatnú pásku a choď si to overiť do SP. Ak zistíš rozdiel, je tu Inšpekcia práce, ktorá urobí poriadok ...
    Nepovedia ti však, či zamestnávatel odvody uhrádza, ale len výšku vymeriavacieho základu uvedeného v mesačnom výkaze

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Ziadna agentura, celkom seriozny zamestnavatel (zvucna firma), tak mi to pride cudne....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nyyankees Pozri príspevok
    Ziadna agentura, celkom seriozny zamestnavatel (zvucna firma), tak mi to pride cudne....
    To nebola reakcia na tvojho zamestnávatela, ale tvoju informáciu o odvádzaní odvodov.

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    ospravedlnujem sa doslo mi to az teraz. Nie jpp, moj nadriadeny ktory daval vypoved, jediny clanok medzi sefom a nami...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nyyankees Pozri príspevok
    ospravedlnujem sa doslo mi to az teraz. Nie jpp, moj nadriadeny ktory daval vypoved, jediny clanok medzi sefom a nami...
    A odkial zobral sumu 553€ ? Aký vymeriavací základ máš na páske ? Nie je časť mzdy cez dohodu ?

    Nyyankees je offline (nepripojený) Nyyankees

    Pokusam sa vlastne zistit... ...viac Nyyankees
    Cez dohodu nemam nic, hruba mzda je 1600e, a ked som si prepocitaval odvody vysli mi 553,3 eur (zdravotne aj socialne), takze to moze byt.

    Ako moze byt cast mzdy cez dohodu? Nerozumiem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.