Zavrieť

Porady

Biely fľak na jazyku.

Zdravím. Poprosil by som vás o pomoc. Na jazyku sa mi cca. pred 4mesiacmi spravil biely fľak. Z počiatku som to ani necítil. Teraz cítim pri konzumácií jedla taký nepríjemný pocit. Môžete mi niekto poradiť čo to môže byť? Vopred vám Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    DominikaDominika
    Myslím, že to môžu byť afty. Kámoška mala s tým problém a potierala si to nejakým liečivom.... Radšej navštív lekára - 4 mesiace je dosť dlhá doba.....aby Ťa to trápilo......

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Showtek Pozri príspevok
    Zdravím. Poprosil by som vás o pomoc. Na jazyku sa mi cca. pred 4mesiacmi spravil biely fľak. Z počiatku som to ani necítil. Teraz cítim pri konzumácií jedla taký nepríjemný pocit. Môžete mi niekto poradiť čo to môže byť? Vopred vám Ďakujem.
    Skôr Ti povie lekár presnú diagnózu ...na diaľku ťažko radiť zvlášť, ak máš fľak štyri mesiace...Ja Ti poradím urýchlenú návštevu ambulancie

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    alla66 Pozri príspevok
    Skôr Ti povie lekár presnú diagnózu ...na diaľku ťažko radiť zvlášť, ak máš fľak štyri mesiace...Ja Ti poradím urýchlenú návštevu ambulancie
    suhlasim

    ak mas flak tak dlho a nemeni sa tak to moze byt aj nieco vaznejsie ako afty.
    Kym sa dostanes k lekarovi skus kloktat tri krat denne salviovy roztok dostat ho v lekarni alebo repikovy caj. Stahuju, vysusuju a pomahaju pri zalaoch ustnej dutiny.

    pa

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Ja to mám tiež a už pekne dlhú dobu, aj keď to necítim...ja som niekde čítala, že to môžu byť aj problémy so žalúdkom...

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    syrik Pozri príspevok
    Ja to mám tiež a už pekne dlhú dobu, aj keď to necítim...ja som niekde čítala, že to môžu byť aj problémy so žalúdkom...
    hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
    Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
    Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    silviaz Pozri príspevok
    hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
    Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
    Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem
    Biely povlak na jazyku?
    Doporučujem (samozrejme okrem zdravej stravy), každé ráno pred umytím zubov odstrániť tento povlak kávovou lyžičkou - "oškrabať" povrch jazyka od koreňa až po špičku. Je to rituál, ktorý vám predĺži rannú hygienu maximálne o 2-3 minútky.
    Odporúčam robiť hneď po prebudení sa (ešte pred raňajkami, či rannou kávou ....)

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    silviaz Pozri príspevok
    hej to je pravda moze to byt od zaludka alebo aj z hrubeho cerva robi sa to ked nieco nefunguje spravne alebo su niektore crevne bakterie premnozene. Ale to byva nie flak ale normalny povlak na celom jazyku. Taky bielasty, byva vtedy aj zapach z ust.
    Ja som to mala ale nie dlhodobo a potom som ochorela na priedusky a lekarka my dala nejake silne antibiotika a pobedala my ze ak je to z bakterii v crevach tak sa to po uzivani antibiotik strati. Aj sa to stratilo mala som ale totalne vysusenu sliznicu akoby som zuvala piliny.
    Obcas sa my este taky povlak spravi ked mam stresove obdobie a strasne " rozumne " sa stravujem

    súhlasím, keď som v strese, tiež mám celý jazyk biely
    DominikaDominika
    Biely povlak na jazyku - ale NEBOLESTIVÝ - je vtedy, keď prijímate málo tekutín. To mám od urológa, keď som mala zápal moč. ciest a bola u urológa - vraví mi: "Vyplazte jazyk" - najprv som si myslela, že sranduje.... Ale potom mi povedal, že pijem málo vody - preto som mala jazyk biely a zápal močových ciest.... Teraz si dávam pozor na pitný režim a jazyk mám pekný ružový....
    DominikaDominika
    Tak prezradíš nám "Showtek", čo Ti na to povedal lekár a aká bola následná liečba ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.