Zavrieť

Porady

vymena okien

Dobry vecer,
chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    juraj100 Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

    Juraj
    nie

    /pokiaľ nežiješ v zóne mesta, kde je treba zachovať architektúru a je to v nariadeniach mesta/

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    juraj100 Pozri príspevok
    byvam v Petrzalke na klasickom sidlisku.Takze netreba?
    nie, len daj bacha, aby si nenarušil plášť /zateplenie/, ktoré bolo urobené skôr. Malo to byť naopak...ale takých čo to takto riešia je veľa, takže urob maximum pre to, aby si nemal potom problémy, čiže odborne.

    juraj100 je offline (nepripojený) juraj100

    juraj100
    dakujem velmi pekne,ja som byt takto kupil,ostatne okna vymenili,len tieto zostali.Urcite to bude odborne,teda dufam.Zelam pekny vecer

    Juraj
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    juraj100 Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    chcel by som sa spytat,chcel by som v byte vymenit 2 drevene okna za plastove v zateplenom dome.Budu rovnakej farby ako drevene, budu mat rovnaky tvar a rovnake clenenie.Mam povinnost ohlasovat upravy na miestny urad?Dakujem za skoru odpoved

    Juraj
    Výňatok zo stavebného zákona :

    § 139b

    (15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

    b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,



    CIMOM

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Doporučujem odsúhlasiť si detaily osadenia s dodavateľon zateplovacieho systému kôli garancií/zárukám a kvalite prevedenia s dodávateľom okien.
    Čistý detail robia rôzne typy líšt (APU) prípadne expanzné pryžové profily a pásky ( v závislosti na nerovnostiach). Nezabudni, že kvalitnejší alo silikónový tmel na dotesnenie detailov je MS Polymérový s vyššou životnosťou.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Kúpili sme byt a chceme vymeniť okná. Viete mi povedať, čo by sme mali napísať spoločnosti, ktorá má na starosti správu bytového domu oznámenie alebo žiadosť o výmenu okien.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.