Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo / nedodržanie terminu

ahojte, mam uzatvorenu zmluvu o dielo so zivnostnikom, ktory mi stavia na stavbe. v zmluve je v bode termin plnenia urceny termin, ziadna zmienka o sankciach v pripade nedodrzania, avsak meskame s plnenim uz cca 2 mesiace. v jednom z poslednych bodov je uvedene : ostatne ustanovenia sa riadia Obchodnym zakonnikom. chcem poprosit o radu, mozem na zaklade obchodneho zakonnika ziadat sankcie za nedodrzanie terminu, zlavu z konecnej ceny. mozem sa tymto ohanat ?
Naposledy upravil Dav : 22.07.09 at 17:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    No asi Ta nepotesim...Podla obchodu to vyzera, ze mozes ziadat len nahradu skody, ale nie znizenie ceny. A to je rozdiel od obcana, lebo tam to znizenie ceny ak dielo nebolo vykonane riadne a vcas ziadat mozno.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Ak nemáš dohodnuté sankcie za nedodržanie termínu ukončenia stavby zo zákona Ti na ne nevznikne nárok. Nie je jasné, či zmluva o dielo je uzavretá podľa Obč zák. alebo Obchod. zákonníka, napriek tomu, že je v zmluve odkaz na Obchod.zákonník. Jediné čo by prichádzalo do úvahy, je odstúpenie od zmluvy( ak to máš v zmluve dohodnuté), alebo keď si túto možnosť dodatočným postupom vytvoríš.

    Zmluva o dielo / nedodržanie terminu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.