Zavrieť

Porady

študent VŠ

Dobrý deň som študentom denného štúdia na vysokej škole, od septembra v končiacom piatom ročníku. Tento rok som dovŕšil 25 rokov a prestal som poberať detské prídavky.
Chcel by som sa opýtať či nemám nárok na nejakú inú finannčnú pomoc od štátu. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    olga88 Pozri príspevok
    Da sa poziadat o socialne stipendium. Popytaj sa na studijnom oddeleni .
    Kdesi som citala, ze uz to zrusili, nakolko to bolo studentami nad 25 rokov zneuzivane.

    Jednoducho pre ucely socialneho stipendia sa aj studentovi nad 25 rokov pocita prijem celej rodiny a nie ako predtym len jeho vlastny prijem.

    Tu je najnovsia vyhlaska:

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/2006-102.pdf
    Naposledy upravil ivka70 : 21.07.09 at 18:11

    stbe je offline (nepripojený) stbe

    stbe
    Po skončení tretieho ročníka a získania Bc. som šiel na rok do UK, aby som si zarobil na školu, to znamená že nedostanem nič lebo za minulý rok som zarobil cez 6500 eur, keby som sedel doma mam teraz plné štipko? Fakt je to super vymyslené...

    Tak isto ak niekto stratí prácu, v ktorej zárobok prevyšuje podmienky prijatia štipendia tento rok, tak jeho dieťa nedostane štipendium lebo sa berie daňové priznanie za minulý rok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skús sa informovať na sociálnom odbore Uradu práce na dávku v hmotnej núdzi ...
    Pri veku nad 25 rokov vraj je potrebné súdne stanovené výživné od rodičov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.