Zavrieť

Porady

Zápočet v money

Ahoj poraďáci, vedeli by ste mi prosím poradiť ako urobím zápočet faktúr v money?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monikammm je offline (nepripojený) monikammm

    monikammm
    Interné doklady - hore si vyber Vzájomné zápočty.Otvorí ti tabuľku Zoznam dokladov. Hore si vyber Výber adresy - klikni si v adresári na daného partnera a vypíše ti do jedného okna zoznam došlých faktúr od neho a vedľa zoznam vystavených faktúr. skontroluj si, či tie, ktoré ti ponúka chceš naozaj započítať, ak áno, vytlač si najprv cez tlačiarničku návrh na zápočet a potom urob: Vytvoriť zápočet. Keby si najprv dala vytvoriť, už ti ho potom nejde tlačiť.
    Ak nechceš započítavať niektorú z ponúkaných faktúr, cez opravu si na nej oprav sumu na nulu, prípadne nejakú inú sumu, ak chceš započítať len jej časť. Suma zápočtu v obidvoch oknách musí byť rovnaká, len tak ti zápočet urobí. Pri spustení Vytvor zápočet ti ponúka zaúčtovanie - robí to cez dva interné doklady. Musíš si nastaviť predkontáciu: 321/395 - faktúry došlé a 395/311 - faktúry vyšlé. Neviem, či je to zrozumiteľné, ale ja takto robím bežne už tretí rok zápočty a perfektne to funguje.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    monikammm Pozri príspevok
    Interné doklady - hore si vyber Vzájomné zápočty.Otvorí ti tabuľku Zoznam dokladov. Hore si vyber Výber adresy - klikni si v adresári na daného partnera a vypíše ti do jedného okna zoznam došlých faktúr od neho a vedľa zoznam vystavených faktúr. skontroluj si, či tie, ktoré ti ponúka chceš naozaj započítať, ak áno, vytlač si najprv cez tlačiarničku návrh na zápočet a potom urob: Vytvoriť zápočet. Keby si najprv dala vytvoriť, už ti ho potom nejde tlačiť.
    Ak nechceš započítavať niektorú z ponúkaných faktúr, cez opravu si na nej oprav sumu na nulu, prípadne nejakú inú sumu, ak chceš započítať len jej časť. Suma zápočtu v obidvoch oknách musí byť rovnaká, len tak ti zápočet urobí. Pri spustení Vytvor zápočet ti ponúka zaúčtovanie - robí to cez dva interné doklady. Musíš si nastaviť predkontáciu: 321/395 - faktúry došlé a 395/311 - faktúry vyšlé. Neviem, či je to zrozumiteľné, ale ja takto robím bežne už tretí rok zápočty a perfektne to funguje.
    Prosím o radu:
    Kde a ako si mám dať predkonátiu,
    skúšam všetko možné a stále mi to nejde,
    Dávam to ce predkontácie - interné doklady a nič
    Už som z tohoto programu na nervy.

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    Zlata Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    Kde a ako si mám dať predkonátiu,
    skúšam všetko možné a stále mi to nejde,
    Dávam to ce predkontácie - interné doklady a nič
    Už som z tohoto programu na nervy.
    Predkontácie zadáš:
    V money na ľavej strane máš navigátor, v tom sĺpci pod účtovnou osnovou máš predkontácie, klikneš - zobrazia sa ti už vytvorené predkontácie- dáš pridať - otvorí sa ti nová predkontácia - vyplníš skratku, používať pre......., účty MD - D a členenie DPH a uložíš OK

    alebo vo faktúrach, pokladni, ID, bÚ si vytvoríš nový doklad , po otvorení dokladu klikneš na predkontácie a vytvoríš novú predkontáciu s postupom ktorý som ti uviedla....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.