Zavrieť

Porady

povinnosť viesť PU v programe

Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    thalia13 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
    Nie, nemá, ale v dnešnej dobe, a bez SW, je to rarita.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    thalia13 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci prosím Vás o radu nikde na nete som sa nedočítala ked ma kamoška s.r.o. ma povinnosť viesť PU v programe? dokladov nemá veľa a zvládne to bez programu. dakujem za všetky vaše odpovede Mata
    Nie je povinnosť viest účtovníctvo nie ručne, aj ked je to určite náročnejšie ako v nejakom programe.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som oponovala. Ak je malo dokladov, je jednoduchsie viest uctovnictvo rucne na papieroch ako v zlozitom programe. Mam s tym skusenosti.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Veru, spomínam si, že som párkrát v praxi použila šibeničky namiesto SW. Bolo to romantické, pripomenulo mi to časy na VŠ.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    durisovad Pozri príspevok
    Ja by som oponovala. Ak je malo dokladov, je jednoduchsie viest uctovnictvo rucne na papieroch ako v zlozitom programe. Mam s tym skusenosti.
    Neviem, neskúšala som...ak v programe nevieš pracovať, možno je náročnejšie sa ho naučiť, ale keď vieš robiť v programe, určite nieje jednoduchšie viesť ho ručne. Určite je to uľahčenie práce.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    JarkaL Pozri príspevok
    Veru, spomínam si, že som párkrát v praxi použila šibeničky namiesto SW. Bolo to romantické, pripomenulo mi to časy na VŠ.
    Ja sa so šibeničkami hrám dodnes, keď mám komplikovaný účtovný prípad. Jednej malej firme robím podvojné v Exceli - je tam málo dokladov a bežné účtovné prípady. Ale pre neskúsených účtovníkov by som radšej doporučila používať program. Medziiným kvôli výkazom.
    ja zase používam demoverziu alfy (od firmy kros) a tá umožňuje oficiálne účtovať na ich programe zadarmo. samozrejme sú tam nejaké obmedzenia ale keďže hovoríš, že firma má len pár dokladov, niet lepšieho riešenia podľa mňa...

    "Podmienky používania: V tejto zostave je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať najviac 250 dokladov do peňažného denníka so súčtom príjmov maximálne 3 500 EUR a v sklade najviac 120 skladových pohybov. To znamená, ak počas jedného účtovného roka neprekročíte uvedené limity, môžete si na tejto zostave viesť účtovníctvo zadarmo a legálne. Verziu si môžete bezplatne aktualizovať z našej internetovej stránky. Pri prechode na vyššiu zostavu zostanú Vaše údaje zachované."

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    supermario22 Pozri príspevok
    ja zase používam demoverziu alfy (od firmy kros) a tá umožňuje oficiálne účtovať na ich programe zadarmo. samozrejme sú tam nejaké obmedzenia ale keďže hovoríš, že firma má len pár dokladov, niet lepšieho riešenia podľa mňa...
    ALFA na podvojné účtovníctvo ?

    povinnosť viesť PU v programe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.