Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí pre SZČO a zamestnancov

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať o radu - SZČO dostala šancu ísť na nejaké stavebné práce do zahraničia - do Nemecka aj so zamestancami asi na 3 mesiace. Bude mať uzatvorenú zmluvu s nemeckou firmou ktorej bude vystavovať faktúry ( ako v tuzemsku s DPH ??? neviem ) za prácu. SZČO je platca DPH a vedie jednoduche učt.

Viete mi poradiť čo bude potrebovať aby to bolo ako tak OK ?? Niekde som čítala že preklad jeho živnost. listu do nemčiny ktory doloží tej firme. Neviem či aj niečo viac, socialna poisťovna atd... ( vraj je nejaky formular E101 ale načo to je, to neviem )

A čo zamestanci ( dohodari aj prac.zmluva) - potrebuju pracovné povolenie predpokladam, ale kto ho ma vybaviť a kde ?? Ten nemecky partner alebo SZČO kedže on bude fakturovať ?? Nechceme aby to bola nejaka čierna praca a aby nas nepodviedli.

Som z toho fakt mimo a neviem vôbec co robiť. Asi to nepatri do rubriky jednoduche učt. ale nenašla som vhodnejšiu.

Prosim o radu, príp. skúsenosti s takymto niečim. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Práca v zahraničí pre SZČO a zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.